T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa Liidu ja Jaapani vabakaubanduslepe sai valmis

BNS
Facebook
Comments
Kauplemine Jaapanis
Kauplemine Jaapanis Foto: SCANPIX

Euroopa Komisjon ja Jaapan teatasid reedel Euroopa Liidu ja Jaapani vahelise vabakaubandusleppe läbirääkimiste edukast lõpule jõudmisest.

«Tervitame Euroopa Liidu ja Jaapani vahelise majandusalase koostöölepingu läbirääkimiste lõpule jõudmist,» ütlesid Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Jaapani peaminister Shizo Abe ühisavalduses.

«See saadab maailmale selge signaali, et Euroopa Liit ja Jaapan on pühendunud maailmamajanduse toimimisele vaba, avatud ja õiglase turu põhjal, koos selgete ja läbipaistvate reeglitega, mis austavad ja täiustavad meie väärtusi, võideldes protektsionismi kiusatustega,» lisasid nad.

Leppe kohaselt kaovad Euroopa Liidu ettevõtete jaoks enamik tollitasusid Jaapanisse eksportimisel, seejuures ka hulk regulatiivseid piiranguid. Lisaks sellele avab see Jaapani turu Euroopa Liidu põllumajandusekspordile ja suurendab ekspordivõimalusi ka mitmetes teistes sektorites, teatas Komisjon.

Lisaks mitmete tollimaksude kaotamisele tagatakse lepinguga ka üle 200 Euroopa geograafilise tähisega põllumajandustoote kaitse Jaapanis ning Jaapani geograafiliste tähistega toodete kaitse Euroopas.

Teenustesektoris tagatakse muuhulgas Euroopa ettevõtete ligipääs Jaapani hangeteturule 48 suurlinnas ning kaotatakse piirangud hangetele raudteesektoris.

Komisjon edastab lepingu veel Euroopa Parlamendile ja liikmesriikidele heaks kiitmiseks. Samal ajal jätkuvad ka kõnelused investeeringute kaitse- ning vaidluste lahendamise osas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles