«Eesti käsitlemine nii mainekas uuringus, lisaks nimetamine üheks Euroopa digiliidriks on meile suur tunnustus ja tutvustab Eestit kui e-riiki rahvusvahelisele üldsusele veelgi rohkem,» ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
«Digitaliseerumine hoogustub lähiaastatel veelgi ning puudutab suuremal või vähemal määral kõiki sektoreid. Eestil on globaalsest innovatsioonist palju võita, kuid me peame inimesi nendeks muutusteks juba täna ette valmistama. See tähendab suuremat tähelepanu ümber- ja täiendõppele, eriti digioskuste arendamisele.»
Raport annab riikidele soovitusi, kuidas tänu muutuvale tööle inimeste heaolu suurendada. Edukas digitaliseerimine võimaldab Eestis luua 30 000 uut töökohta.
See tähendab rohkem digitöökohti, aga et need enamasti kõrgepalgalised töökohad vajavad ka teenindamist, loovad nad suure hulga töökohti ka teenindavas sektoris. Uusi digitöökohti tuleb juurde üheksa protsenti, teenindavaid töökohti 24 protsenti ehk ligi kolm korda rohkem.
Eesti kohta esitatud tulemustest järeldub, et digitaliseerimine kasvatab meie SKT-d inimese kohta 2,2 protsenti rohkem kui digitaliseerimata majanduses. Tootlikkuse suurenedes kasvab ka Eesti rahvusvaheline konkurentsivõime, mis toob meile kõrgemat palka ja suuremat eneseteostust pakkuvad töökohad.
Samuti toob raport välja, et tööde digitaliseerimata jätmine ähvardab konkurentsivõime languse, töökohtade kadumise ja majanduse stagneerumisega. Niisiis ei tähenda digitaliseerimine töökohtade kadumist, vaid pakub neid juurde, luues positiivse tulevikustsenaariumi.
«See on optimistlik ja tulevikku vaatav aruanne uute tehnoloogiate mõjust ühiskonnale,» selgitas raporti koostanud maineka juhtimiskonsultatsioonifirma McKinsey & Company partner Jacob Staun.