Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

RMK valis tuulepargivaidluses poole

RMK nõukogu esimees Andres Talijärv. FOTO: PRIIT SIMSON/PM/SCANPIX BALTICS

Kui kevadel võtsid mitu suuremat tuuleenergiaettevõtjat jalge alla kohtutee riigiga, et Tootsi tuulepargi maa läheks Eesti Energiale andmise asemel enampakkumisele, siis praeguseks on nad kohtus vaidlustanud ka enampakkumise. Selle korraldaja RMK leiab nüüd sarnaselt Eesti Energiaga, et tuuleettevõtjad ajavad kiusu ega ole maa ostmisest tegelikult huvitatud.

Tellijale Tellijale

«Sellisel enampakkumisel ei tahagi teised eraettevõtted osaleda, sest neil tingimustel saab võita üksnes Eesti Energia. Eesmärk ei ole ju see, et saaks lihtsalt enampakkumisel osaleda, vaid et saaks Tootsis tuuleparki arendada,» rääkis üks enampakkumise vaidlustanud ASi Raisner juhatuse liige Harry Raudvere, miks nad on taas kohtutee ette võtnud.

Tema kinnitusel pole mingit kahtlust, et kõik kaebajateks olevad arendajad tõesti soovivad seal tuuleparki rajada. «Praegu on aga asjaolud seatud ja enampakkumise tingimused korraldatud nii, et ükskõik millisel muul arendajal peale Eesti Energia pole seda teha võimalik,» nentis tuuleettevõtja.

Tagasi üles
Back