Kahe Eesti advokaadibüroo ühinemise järel sünnib Baltikumi suurim tegija

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ellex Raidla ja Primuse ühinemine. Vasakult: Ermo Kosk (Primuse partner), Ants Nõmper (Ellex Raidla juhtivpartner), Gerli Kilusk (Primuse partner), Jüri Raidla (Ellex Raidla vanempartner), Anton Sigal (Primuse partner)
Ellex Raidla ja Primuse ühinemine. Vasakult: Ermo Kosk (Primuse partner), Ants Nõmper (Ellex Raidla juhtivpartner), Gerli Kilusk (Primuse partner), Jüri Raidla (Ellex Raidla vanempartner), Anton Sigal (Primuse partner) Foto: Ellex Raidla

Uuest aastast ühinevad advokaadibürood Ellex Raidla ja Primus, moodustades sellega nii Eesti kui terve Baltikumi suurima õigusnõustajate meeskonna. 

Ellex Raidla kaubamärgi all tegutsemist jätkavas ühinenud advokaadibüroos suureneb juristide arv Eestis 60 ja ülebaltiliselt 211 inimeseni, teatasid ettevõtted. Ettevõtted ühendavad tegevuse 1. jaanuarist 2018.

Ellex Raidla juhtivpartneri Ants Nõmperi sõnul tekib ühinemise tulemusena tugevate tugistruktuuridega ja süvitsi erinevatele valdkondadele spetsialiseeruv büroo, mis on omakorda atraktiivseim tööandja ka valdkonna tipptegijatele. 

«Otsus liituda sündis, kuna Ellex Raidla ja Primuse arusaamad ettevõtete arengust ja klienditeenindusest sobisid omavahel. Mitmesugused uuringud näitavad, et mõlemad ühinevad bürood on juba täna Eestis vaieldamatud kvaliteediliidrid,» selgitas Nõmper. 

Ka märkis ta, et samuti on sarnane advokaadibüroode töökultuur. «Näiteks on kummaski büroos juba täna iga kliendi projektiga alati vahetult seotud partner, kes kuulub ka ise klienti nõustavasse meeskonda. Tippkvaliteet ei ole meie jaoks vaid loosung: pingutame selle nimel väga palju.» 

Advokaadibüroo Primus partner Gerli Kilusk kinnitas, et Ellex Raidla oli nende jaoks ainuvõimalik valik Eesti turul. «Mõlema büroo jaoks on äri arendamisel esikohal kvaliteet ja professionaalsus. Mõtleme igapäevaselt, kuidas oma taset veelgi tõsta, kuidas olla efektiivsem, kliendile lähemal ja ületada isegi lääne turustandardeid,» märkis Kilusk. 

Tema sõnul toetab ühist sünergiat ka fakt, et kahepeale kuulub büroode kliendibaasi üle poole Eesti top 100 nimekirja kuuluvatest ettevõtetest. «Hea töö kasvatab kliendibaasi ning viimaste aastate kiire kasvu tõttu olime jõudnud Primusega punkti, kus pidime tegema strateegilise otsuse, kas jätkata orgaanilise kasvu teed või leida arenguhüppeks muid võimalusi.»

Jaanuarist ühineva advokaadibüroo partnerite ringi hakkavad kuuluma vanempartner Jüri Raidla, juhatuse liikmed juhtivpartner Ants Nõmper, Gerli Kilusk, Toomas Vaher ja Martin Triipan ning erinevate valdkondade eest vastutavad partnerid Sven Papp, Ermo Kosk, Risto Vahimets, Raino Paron, Arne Ots, Anton Sigal ja Martin Käerdi.

Erinevaid büroo tegevusvaldkondi hakkab juhtima 12 partnerit: Primuse juhid Gerli Kilusk, Anton Sigal ja Ermo Kosk ning Ellex Raidla senised 9 partnerit. 

2010. aastal asutatud Primus on täisteenust pakkuv advokaadibüroo, mis on spetsialiseerunud äri- ja finantsõigusele ning nõustab kliente kõigis ettevõtlusega seotud valdkondades. Primus keskendub äriklientide nõustamisele keerukates tehingutes, vaidlustes ja regulatiivküsimustes nii Baltikumis kui ka väljaspool ning on järjepidevalt rahvusvaheliste väljaannete poolt ära märgitud Eesti parimate büroode hulgas. 

1993. aastal asutatud Ellex Raidla on Eesti kõrgeima reitinguga advokaadibüroo, mis kuulub juhtivasse Balti advokaadibüroode ühendusse Ellex. Büroo on olnud seotud väga paljude oluliste ühinemiste ja omandamiste (M&A) ning finantseerimistehingute nõustamisega, samuti esindanud kliente paljudes pretsedenti loovates vaidlustes.

Viimastel aastatel on välja arendatud uued valdkonnad, näiteks biotehnoloogia, start-up/riskikapital, küberkaitse ja FinTech, et pakkuda klientidele juriidilist nõu ka valdkondades, mis on globaalselt tormiliselt arenemas. Büroo advokaadid on läbi aastate osalenud aktiivselt õigusloomes, võttes osa rohkem kui 40 seaduse ja seaduseelnõu koostamisest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles