Bono liitus erakapitalifondiga vahetult pärast selle loomist. Ettevõte sai nime U2 laulu Elevation järgi.
Elevation Partnersi esimene investeerimiskatse oli 2005. aasta märtsis tehtud katse osta videomängude tootja Eidos Interactive. Paraku see ei õnnestunud ning ettevõte läks konkurendile.
Sama aasta lõpus investeeris Elevation 300 miljonit dollarit kahe videomängude tootja, BioWare ja Pandemic Studios konsortsiumisse, millest sai üks suuremaid sõltumatuid mängutootjaid maailmas. 100 miljonit dollarit investeeriti ka kinnisvarafirmainfo vahendajasse Move Inc.
2006. aastal teatas Elevation, et investeeris ajakirja Forbes ja portaali Forbes.com emafirmasse Forbes Media. Avalikult investeeringu suurusest ei räägitud, aga ajalehe The New York Timesi allikad teadsid, et fond ostis 40-protsendilise osaluse 250 kuni 300 miljoni dollari eest, mis tegi meediakompanii väärtuseks 750 miljonit dollarit.
Kolm aastat hiljem ütles Mark M. Edmiston investeerimispangast AdMedia Partners, et ilmselt pole Forbes väärt pooltki seda summat. Hiljem selgus, et tegelikult oli hind, mida Elevation Forbesi eest 264 miljonit dollarit.
2013. aasta novembris pani Forbes ennast taas müüki ning selle initsiaatoriks oli just vähemusosanik Elevaton Partners. Kuuldavasti sooviti saada 400 miljonit dollarit. Aasta hiljem müüski perekond Forbes ettevõtte Hongkongi investorite grupile Integrated Whale Media Investments.
Investeerimisportaali MarketWatch andmetel oli tehingu hind üle 300 miljoni dollari. Mingi osa ettevõttest jäi perekonnale ning nõukogu esimeheks ning ajakirja peatoimetajaks jäi Steve Forbes edasi.
Palmist ei saanud samuti head nahka. 2010. aasta aprillis ostis ettevõtte arvutitootja Hewlett-Packard. Ka tehnoloogiahiiu hõlma all ei suutnud Palm tuhast tõusta ning 2011. aasta augustis läks 1992. aastal asutatud pihuarvutite tootja hingusele.