R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nordica süüdistab viimaste kuude äpardustes eesistumist

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments 2
Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm.
Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm. Foto: Tairo Lutter

Eesti lennufirma Nordica tunnistas, et järsk muutus ja pingeline lennugraafik seoses Eesti eesistumisega ELi nõukogus on mõjutanud paaril viimasel kuul ka nende teenuse kvaliteeti.

«Nordica on kasvanud 2017. aastal paljude näitajate osas üle kahe korra. Tunnistan, et selline järsk muutus ja pingeline lennugraafik seoses Eesti eesistumisega ELi nõukogus on mõjutanud paaril viimasel kuul ka meie teenuse kvaliteeti. Leian, et iga hilinenud või ärajäänud lend on liiast, kuid tean, et lennunduses ei pääse sellest lõplikult ükski ettevõte. Kliendid ootavad meilt stabiilset ning kvaliteetset teenust ning sinna suuname oma järgmise tegevusaasta fookuse. Selle aasta kasv on olnud vajalik meie jätkusuutlikkuse kindlustamiseks,» ütles lennufirma juht Jaan Tamm.

Nordica on kasvanud jõudsalt nii kodu- kui ka välisturgudel, opereerides 16 lennukiga rohkem kui 30 sihtkoha vahel ja omades lisaks Tallinnale baase mitmes Põhja-Euroopa riigis. Selle aasta jooksvad majandustulemused on oodatust paremad ja ettevõtte kinnitusel lõpetatakse 2017. aasta plusspoolel, teatas ettevõte. 

Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm ütles, et ettevõtte konservatiivne lähenemine majandustulemuste prognoosimisele on end siiani õigustanud. «Oleme Nordic Aviation Groupi asutamisest saati olnud kõikides oma prognoosides pigem konservatiivsed ja püüdnud arvestada väga erinevate majandusteguritega. Täna on põhjust rahuloluks, kuna oleme suutnud saavutada enamat, kui kaks aastat tagasi ootasime ja isegi selle aasta algul plaane tehes eeldasime,» lausus Tamm.

Nordica kaubamärgi all tegutsev Nordic Aviation Groupi äriplaan on selle asutamisest peale ette näinud lennumahtude kasvatamist välisturgudel, kuna koduturu suurus ei ole tänapäeva lennundusäri kontekstis piisav jätkusuutlikuks äritegevuseks.

Praegu pakutakse nelja oma lennukiga allhanketeenuseid LOT Polish Airlinesile, nelja lennukiga SASile ja lisaks ühe lennukiga lennuteenuseid Hollandi ja Rootsi omavalitsustele.

2018. aastal planeerib Nordica mõõdukat kasvu nii koduturul kui eksportteenustes, samuti soovitakse soetada täiendav varulennuk,  kuna teenuse stabiilsuse tagamine on kindalt fookuses ka edaspidi. Sellega seoses kavandatakse järgmise aasta jooksul 3–4 täiendava lennuki kasutuselevõttu.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles