E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valitsus vähendab tulumaksutagastuse maksimumi

Tarbija24
Facebook Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Valitsus kiitis täna riigi eelarvestrateegia osana heaks tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt piiratakse füüsilise isiku tulust lubatud mahaarvamiste kogusummat 3196 eurolt 1920 eurole.

Muudatus puudutab eluasemelaenu intresside, koolituskulude ning kingituste ja annetuste mahaarvamise õigust. Valitsuse teatel tähendab rahvale väiksema summa tagastamine tulemusliku maksusüsteemi tugevnemist ning järgib põhimõtet, et sotsiaalvajadusi rahastatakse kogutud maksudest, mitte maksude kogumatajätmisest. Muudatus puudutab kulusid, mis inimesel tekivad alates 2012. aastast ning ei kohaldu 2011. aastale ja varasematele kuludele.

Ühtlasi langetatakse tulumaksu alates 2015. aastast ühe protsendipunkti võrra 20-protsendile.

Raieõiguse ja raiutud metsamaterjali võõrandamise maksuarvestusele luuakse erikord, millega lubatakse alates 2012. aastast saadud tulust maha arvata kuni kolme võõrandamisele järgneva aasta jooksul tehtud metsa majandamise kulud. Muudatus on kasulik eelkõige metsa väikeomanikele, kellele raieõiguse ja raiutud metsamaterjali müük on ühekordne tehing, mitte jätkuv majandustegevus.

Samuti välistab eelnõu alates 2012. aastast töö- ja teenistussuhetes tööalase tasemekoolituse käsitlemise erisoodustusena. See vähendab maksukoormust, sealjuures langetades ennekõike tööjõu makse kõrge tootlikkusega töökohtade tekkeks, ning soodustab elukestvas õppes osalejate arvu kasvu.

Eelnõu loodetakse jõustada 2012. aasta 1. jaanuarist. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles