Tõniste vastas, et rahandusministeerium eeldab praegu, et Eesti on sisuliselt tasakaalu lähedal ja natuke üle jätkusuutliku taseme.
«Nüüd, tegelikult oleneb sellest potentsiaalist ka eelmiste aastate majandusolukord. Me tegelikult täna ei tea, kus me sellel teel, selle lõigus. Ja võib juhtuda olukord näiteks, et paar aastat hiljem leitakse, et meie potentsiaal oli kõrgem, ehk seda potentsiaali tõstetakse tagantjärgi kõrgemale, st seda, et meil tegelikult struktuurset miinust ei olnudki,» rääkis Tõniste.
Veidi hiljem küsis reformierakondlane Igor Gräzin uuesti, kas minister siiski vastaks oma sõnadega, mis on struktuurne tasakaal. «Nominaalsest positsioonist lahutatakse majanduslik tsüklilisus ja ühekordsed ajutised kulud,» vastas nüüd Tõniste konkreetselt.
Pärast küsimustevooru lõppemist palus Jürgen Ligi sõna ning nentis, et selle eelarve eelnõu üks peamisi probleeme on see, et seda 10 miljardit valitseb inimene, kes ei tea, mida ta räägib, aga ta siiski kogu aeg räägib.
«Kui ma küsisin ministri käest, et see jutt on nii kummaline, palun defineerige see tasakaal, siis ta ütles, et ei, ta defineerima küll midagi ei hakka. Aga tunni aja pärast, ennäe, defineeris ta väga täpselt vastuses Igor Gräzinile. Ja mis seal salata, IPadid on leiutatud ja vilkad ametnikud istuvad minu arust isegi rõdul, kes spikreid ette annavad. Aga fakt on, et ta ei saa aru, mis reegli tema valitsus on tühistanud ja mida see tegelikult majandusele tähendab,» väitis Ligi.