Kirsipuu võitles häälekalt keskturu erastamise vastu (2)

Lennart Ruuda
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
1999: Valve Kirsipuu keskturul
1999: Valve Kirsipuu keskturul Foto: Andres Ilp/Postimees

Valve Kirsipuu oli sajandivahetusel väga häälekas kurikuulsa Tallinna Keskturu erastamise vastane, nähes selle taga korruptsiooni.

Toona keskturu nõukogu liikmena töötanud Kirsipuu leidis, et turu erastajateks on ettevõtte juhid, kes on turgu oma huvides ja linna huve eirates kaks aastat juhtinud, kirjutas BNS 1999. aasta alguses.

Kirsipuu nõudis keskturu tegevjuhtkonna väljavahetamist, süüdistades juhte linnale kuuluva turu saamatus majandamises ja väljapressimises. Turu juhtkond omakorda süüdistas Kirsipuud kahtlaste firmade huvide kaitsmises ja oma poliitiliste taotluste läbisurumises.

Kirsipuu hinnangul sai linn turu erastamise segadusega suurt kahju, sest turu aktsiate hind on langenud. «1997. aastal, kui linn oleks turu eest saanud 30 miljonit krooni, lükati erastamine tollase abilinnapea ja turu nõukogu esimehe Mait Metsamaa ettepanekul edasi,» on Kirsipuu ajakirjandusele öelnud.

Kuigi Kirsipuu jäi vaidluses keskturu üle lõpuks kaotajaks, tõdes ta siiski, et keskturu ümber toimuva avalikustamine on aidanud mõningast selgust luua.

Tagasi üles