Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
:format(webp)/nginx/o/2017/09/13/7096741t1h48ec.jpg)
Kolmapäeval Eesti EL-i eesistumise raames alanud konverentsi «Tulevikutöö: uus reaalsus, uued lahendused» teine päev algas OECD asepeasekretäri Mari Kiviniemi ettekandega uutest väljakutsetest tööturul.
Konverentsi otseülekanne on nähtav siit:
Täpsemat infot leiab konverentsi kohta siit.
Mõned kõige olulisemad konverentsil tõstatatud mõtted esimesest päevast:
- Vabakutselisi töötajaid tekib üha rohkem ning valitsused peavad seeläbi ka nendega üha rohkem arvestama hakkama. Näiteks peaks peaks veebis töötavatel inimestel olema parem sotsiaalkaitse.
- Automatiseerumine hakkab eelkõige kahjustama lihttööjõudu. Kõrge tasemega oskustöölisi hakkab pigem hoopis rohkem vaja minema, sest tekivad mitmed uued töökohad. Kui kaarte ei mängita õigesti, siis sotsiaalne lõhe süveneb veelgi.
- Suur osa nüüdseks keskealisest tööjõust peab hakkama automatiseerumise tõttu ümber õppima. Töökohad ja karjäärid hakkavad üha kiiremini muutuma ning elukestev õpe muutub aina tähtsamaks.
- Tänapäeva noorem põlvkond ei taha enam teha 12 kuud aastas, 8 tundi päevas tööd. Sellega tuleb arvestada, sest muidu jäävad riigid oma majandustest lihtsalt maha.
- Töökoha asukoht ja füüsiline kohal käimine kaotavad muudkui tähtsust.
- Aasia, eriti India, Hiina ja Filipiinid on saanud olulisteks oskustööliste allikateks, mis tõttu tuleb soodustada immigratsiooni.