Eesti Energia ehitab piimafarmi katusele päikeseelektrijaama

Adele Johanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Päikesepaneel. Pilt on illustratiivne.
Päikesepaneel. Pilt on illustratiivne. Foto: www.flickr.com

Eesti Energia ehitab Järvamaal asuva OÜ Estonia piimafarmi katusele päikeseelektrijaama, mis katab ära olulise osa ettevõtte suvisest elektritarbimisest. Ainulaadse lahendusena jääb elektrijaama omanikuks ja hooldajaks Eesti Energia ning  toodetavat päikeseelektrit kasutab põllumajandusettevõte fikseeritud tariifiga omatarbeks.

«Meie poolt pakutud võimalus aitab ettevõttel olla keskkonnasõbralik ilma lisainvesteeringuteta ning keskenduda oma põhiärile. Päikesepaneelide süsteemi ehitamise, opereerimise ja hooldamise eest vastutab Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Taastuvenergia. Päikesepaneelidega toodetud elekter saab kliendile olema võrgust ostetavast elektrist odavam. Samuti on päikeseelektri hind fikseeritud terveks lepinguperioodiks, seega mida rohkem tulevikus elektri hind tõuseb, seda suurem on kliendi sääst,» selgitas Agan.

OÜ Estonia on üks Eesti suuremaid põllumajandusettevõtteid, mis tegutseb Kesk-Eestis, Järvamaal. Piimafarmi katusele rajatakse 644 päikesepaneelist koosnev päikeseelektrijaam installeeritud võimsusega 174 kW . Paigaldatav süsteem katab umbes 15 protsenti kogu OÜ Estonia aastasest elektritarbimisest, sealjuures üle poole ettevõtte päevatarbimisest aprillist augustini. Hetkel toimuvad vajalikud ettevalmistused päikeseelektrijaama ehituse alustamiseks. Koos projekteerimisega on kogu protsessi pikkuseks planeeritud kolm kuud. 

Hajaenergeetika on ülemaailmselt kiirelt kasvav trend, mis täiendab senist tsentraalset elektritootmist lokaalsete tootmisüksustega tarbimiskoha lähedal. Kliendi juures asuvate päikeseelektri tootmisjaamade loomise eesmärk on tõsta lokaalse elektritootmise osakaalu Eesti Energia tootmisportfellis. Eesti Energia strateegiline eesmärk 2020. aastaks on toota 40 protsenti elektrist taastuvatest- ja alternatiivsetest allikatest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles