N, 30.11.2023

Kuressaare toidupank vajab tegevuse jätkamiseks abi

Maiken Mägi
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toidupangale kogutud kaup.
Toidupangale kogutud kaup. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kuressaare toidupank läkitas linnavalitsusele ja veel mõnele omavalitsusele kirja, milles palutakse abi toidupanga laoruumi kõrgenenud üüri tasumisel.

Praegu üürib Kuressaare toidupank laoruume Vete tänaval asuvas hoones, mille omanik on eraisik, kirjutab Saarte Hääl. Kuressaare toidupanga koordinaator Alur Õunpuu tõdes, et üürilepingut mõni aasta tagasi sõlmides sai sinna lisatud säte, et teatud aja möödudes vaadatakse lepingutingimused uuesti üle. Nüüd sai see kolmeaastane tähtaeg täis.

Hiljuti saatis üürileandja toidupangale lepingu lisa, kus on öeldud, et septembrist tuleb senise 205 euro asemel kuus maksta 292,5 eurot. Seda pole toidupank veel allkirjastanud.

«Me ei ole äriline ettevõte ja tegeleme vaid heategevusega, mistõttu meil endil rahateenimise võimalus puudub. Me sõltume eranditult vaid toetajatest ja abilistest,» põhjendas Õunpuu abipalvet.

Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kairit Lindmäe ütles, et linnavalitsus pole küsimuses, kas toidupanka toetada või mitte, ametlikku otsust veel langetanud. Samas on üldine seisukoht toidupanka toetada, sest nende tegevus on väga vajalik.

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles