«Kui aga on näritud võraoksi, siis võib valida, et kui võra on niigi tihe olnud, võib rikutud oksad välja lõigata ja võib-olla on see viljapuule isegi kasulik – õhk pääseb liikuma, päike paistab sisse, õunad tulevad suuremad ja magusamad,» rääkis aednik.
«Aga kui on korralikult hooldatud õunapuu ja me ei taha okstest väga loobuda, siis saab täpselt seda sama ravi teha. Kui vähegi veel koort on terve, ja pole tervet ringi ära söödud, siis pookevaha ja side ja annab lootust,» lisas ta.
Kui kusagil on näha, et taimed on talvega välja kerkinud, siis tuleks need Annisti sõnul esimese asjana püüda tagasi vajutada või istutada. Kui see aga ei õnnestu, et maapind on veel kohmetunud, siis võiks ajutiselt paljastunud juurtele mulda peale raputada ja kui maapind lõpuks lahti sulab ja ära taheneb, siis istutada või vajutada taim tagasi.
«Aga igal juhul tuleb seda teha ja üle kontrollida, sest kui juured jäävad kauaks päikese kätte ja tulevad kuivad ilmad, siis on võimalus, et püsikud hukkuvad kergesti,» nentis aednik.
Kui muru on juba tahenenud, siis tuleb üle vaadata ka lumiseene kahjustus, mis on hallikamate laikudena muru pinnal. Sellisel juhul tuleb kahjustunud kohad üle riisuda ja kokku kraabitud materjal võimalusel ära põletada. «Siis on lootust, et päikese toimel need seened hävivad ja muru taastub,» selgitas Annist ning lisas, et kui on tegemist väga suure kahjustusega, tuleb võib-olla isegi ka uut seemet külvata.
«Siin-seal on ka väga suur mutikahjustuste hulk. Mutimullahunnikud tuleks ka kohe esimesel võimalusel laiali riisuda, sest muidu saab muru rohkem kahjustada,» lisas aednik lõpetuseks.