Jaaninädalal reisis saarte vahel rekordarv inimesi

Lennart Ruuda
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Parvlaev Tiiu.
Parvlaev Tiiu. Foto: Alar Truu / Õhtuleht

Riigile kuuluvate uute parvlaevadega sõitis jaaninädalal suursaarte ja mandri vahel rekordarv reisijaid. 

Nii reisis jaaninädalal parvlaevadega kokku 78 201 reisijat, mis on 3 protsenti enam kui mullu. Sõidukite arv kasvas aga 9 protsenti, küündides 28 731 sõidukini, teatas praamiliiklust opereeriv TS Laevad OÜ.

TS Laevade teenindus- ja müügivaldkonna juhi Pille Kauberi sõnul võib jaaninädala teenindusega rahule jääda. 

«Jaaniaeg möödus rahulikult, laevad püsisid graafikus. Populaarsematel aegadel olid küll Virtsu-Kuivastu liinil järjekorrad, mis tipp-hetkel ulatusid 1,5 km-ni, aga ooteajad ei olnud üldiselt pikemad kui 0,5-1,5 tundi. Kõik soovijad said üle veetud,» ütles ta. 

Jaaninädalal teenindati Virtsu-Kuivastu liinil 57 078 reisijat ja 21 137 sõidukit, Rohuküla-Heltermaa liinil aga 21 123 reisijat ja 7 594 sõidukit.

Kui aga võrrelda konkreetselt jaani- ja võidupüha päevi ning pühapäeva, mil inimesed saarelt tagasi sõitsid, kasvas reisijate arv aastaga 13 protsenti 46 309 reisijani ja sõidukite arv 20 protsenti 15 694 sõidukini. 

TS Laevad lisasid jaanipühadeks kuus täiendavat reisi mandri ja suursaarte vahel, neist neli Virtsu–Kuivastu ja kaks mandri ja Hiiumaa liinile. Jaaniajal teenindasid reisijaid kõik kuus laeva.

Virtsu–Kuivastu liinil tegi parvlaevade Piret ja Hiiumaa kõrval lisareise parvlaev Tõll ning Rohuküla–Heltermaa liinile lisandus Leigrile ja Tiiule parvlaev Regula.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles