E, 4.12.2023

Ametiühingud: tehke jaanipäev pikemaks või inimesed töötavad ennast surnuks

Adele Johanson
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peep Peterson.
Peep Peterson. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti Ametiühingute Keskliit soovitab ettevõtetel anda nädalavahetusele langevate riigipühade eest tasustatud vabu päevi lisaks, kuna Eesti inimestel on lisapuhkusepäevi vähevõitu. 

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on eestlastel võrreldes teiste Euroopa riikidega lisapuhkusepäevi palju vähem. «Näiteks Rootsis on 14 riigipüha, Soomes 13 ning on täiesti tavaline, kui riigipüha on teisipäeval või neljapäeval, siis on vaba ka esmaspäev või reede. Seega on teised Euroopa riigid lisapuhkusepäevadega oluliselt heldemad kui Eesti,» rääkis Peterson.

Ta lisas, et ka riigikogu on arutanud võimalust anda eestlastele tasustatud vaba päev, kui riigipüha langeb nädalavahetusele, kuid riigikogu põhiseaduskomisjon lükkas eile algatuse tagasi.

Tele2 personalijuhi Helena Everti sõnul on sel aastal Eestis 12 riigipüha, mis on vabad päevad. Pooled neist on nädala sees, pooled nädalavahetusel. Tele2 töötajad saavad jaanipühadel kolme vaba päeva asemel neli.

«OECD andmetel töötab eestlane keskmiselt 1852 tundi aastas ja maailma töörügajate edetabelis oleme kümnendal kohal. Vaadates, kui palju me töötame ja kui vähe puhkame, siis võib öelda, et eestlased töötavad end surnuks,» ütles Evert.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles