N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti turismifirmad kasvunumbritest: maailm vajab rahulikku sihtkohta

Adele Johanson
Facebook Twitter
Comments
Jaapani turistid Tartus.
Jaapani turistid Tartus. Foto: Kalev Saar / Postimees

Eesti turismifirmade liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul on välisturistide arvu suurenemine aprillis oodatud ja loogiline jätk turismi kasvule nii Eestis kui  lähinaabrite juures eelmisel aastal.

«Maailm on rahutu ning aina enam inimesi valib meie rahuliku põhjamaa oma reisi sihtkohaks. Kasvutrendis on Eesti peamised sihtturud Soome ja Läti, samuti Rootsi ja Lääne-Euroopa riigid. Samuti näitab tänu rubla stabiliseerumisele maailmaturul juba mitmendat kuud järjest kindlat kasvu Eestisse saabuvate Venemaa turistide arv, mis kasvas aasta esimese nelja kuuga rõõmustava 27 protsendi võrra,» märkis ta.

Eesti jaoks on tähtis asjaolu, et turistide arv on tõusnud ka madalperioodil. Nelja esimese kuuga on Eestit külastanud inimeste arv suurenenud 10,4 protsenti, sealhulgas on ööbimiste arv tõusnud 7,6 protsenti.

Luguse sõnul on sellise tõusu taga uute ja rahulike sihtkohtade leidmise vajadus maailmas, aga ka Eesti reisiettevõtete ning EASi Turismiarenduskeskuse koostöös toimunud aastatepikkune töö Eesti kui reisisihtkoha tutvustamisel.

Siseturismi kasv 16 protsenti  jätkab eelmiste aastate rekordite purustamist. Tõenäoliselt aitab alanud suveperiood säilitada siseturismi aktiivsust ka eelolevate kuude jooksul.

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta aprillis 257 000 sise- ja välisturisti, mida oli 14 protsenti enam kui eelmise aasta samal kuul, teatas statistikaamet.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 157 000 välis- ja 100 000 siseturisti, kelle arv suurenes eelmise aasta aprilliga võrreldes vastavalt 12 ja 16 protsenti. Kõigist majutusteenuseid kasutanud välisturistidest saabus naaberriikidest 67 protsenti – 77 000 turisti Soomest, 16 000 Venemaalt ja 13 000 Lätist. Võrreldes 2016. aasta aprilliga suurenes naaberriikidest saabunud turistide arv 12 protsenti. 

Samuti saabus rohkem turiste mitmest Euroopa riigist – Rootsist, Saksamaalt ja Leedust. Aasia riikidest saabus 15 protsenti rohkem turiste.

44 000 majutusteenuseid kasutanud välisturisti peatus väljaspool Tallinna, nendest ligi kolmandik Pärnu ja neljandik Tartu majutusettevõtetes. Neli protsenti kõigist majutusteenuseid kasutanud välisturistidest peatus Ida-Viru ja kaks protsenti Saare maakonna majutusettevõtetes.

39 protsenti majutusettevõtete klientidest olid siseturistid. Nendest 62 protsenti olid puhkusereisil ja 26 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 30 protsenti, Pärnu maakonnas 15 protsenti ning Tartu maakonnas 16 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Enamiku maakondade majutusettevõtetes peatus rohkem siseturiste kui eelmise aasta aprillis.

Aprillis pakkus külastajatele teenust 972 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 45 000 voodikohta. Täidetud oli 45 protsenti tubadest ja 35 protsenti voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 37 eurot, mis oli kolme euro võrra kallim kui aasta varem samal kuul. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 43 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ja Pärnu maakonnas 30 eurot.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles