K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti turbatootja teenis korraliku kasumi

BNS
Eesti turbatootja teenis korraliku kasumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tootsi Turvas Lavassaare turbarabas.
Tootsi Turvas Lavassaare turbarabas. Foto: Henn Soodla

Turbakaevandaja Tootsi Turvas AS teenis möödunud majandusaastal 15,9 miljoni eurose müügitulu juures 1,4 miljonit puhaskasumit. 

Võrreldes eelmise majandusaastaga tõusis müügitulu 23 protsenti ning puhaskasum 4 protsenti. Eksport moodustas müügitulust 38 protsenti, suuremad ekspordiriigid olid Holland, Saksamaa, Rootsi, Hispaania, Prantsusmaa, Soome ja Austria. Kokku eksporditi kaupa 15 välisriiki.

Energiatoodete müük kasvas 7,1 miljonit euroni, eelmisel perioodil oli see5,6 miljonit eurot. Kasvuturvaste müük suurenes eelmise perioodi 6 miljonilt 7,2 miljonit euroni. Aruandeaasta soojusenergia müük suurenes 23 protsenti 1,6 miljoni euroni.

Ettevõtte töötajate keskmine arv oli majandusaastal 33. Ettevõtte tööjõukuludeks oli möödunud majandusaastal 1,3 miljonit eurot.

AS Tootsi Turvas põhitegevuseks on turba kaevandamine ja turbatoodete valmistamine. Turvast kaevandatakse kasutamiseks taimekasvatuses ja kütusena katlamajades.

Lisaks põhitegevusele tegeleb ettevõte puidukütuste ja soojusenergia tootmisega. Soojusenergiat toodetakse ja müüakse ettevõtte omandis ja rendil olevates katlamajades. Biokütusena realiseeritakse freesturvast, tükkturvast ja puiduhaket.

Märksõnad
Tagasi üles