Sarapuude perega seotud muljetavaldav ärivõrgustik (5)

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: graafika: Silver Alt

Äsjane Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu (63) ja riigikogu liige Kersti Sarapuu (63) on koos oma tütre Kethrin Tominga (44) ja väimehe Margo Tomingaga (49) loonud laia ja mitmekülgse firmade võrgustiku.

Paide kesklinnas asub võrdsetes osades Arvo ja Kersti Sarapuule kuuluv hotell Neli Kuningat, mille samanimeline käitajafirma pole eriline kasumimasin. 2015. aastal teenis ettevõte kasumit vaid 2914 eurot. Hotelli kinnisvarahaldaja AS Kingstor on umbes samas seisus, käive oli 2015. aastal 150 000 euro ümber ning kasum 1115 eurot.

Sarapuude äri põhisammas on Atko Grupp, millest pool kuulub Arvo Sarapuule, veerand Kethrin Tomingale ja teine veerand Margo Tomingale. Viimane on ka grupi juhatuses. Grupi alla kuulub kümme transpordi-, turismi- ja kinnisvaraettevõtet. 2015. aastal oli grupi käive 16,4 miljonit eurot ja kasum pea miljon eurot. Suurimad käibeallikad on Atko Bussiliinid ja Atko Liinid.

Tagasi üles