Karis Rail Balticu aruandest: Ei midagi uut. Tõesti. (2)

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alar Karis
Alar Karis Foto: Margus Ansu

«Elame ajal, kus väljaöeldut või kirjapandut tuleb täpse arusaamise kindlustamiseks nii mõnigi kord veel ja veel üle seletada. Eks seletan minagi,» kirjutab riigikontrolör Alar Karis riigikontrolli blogis sel nädalal avaldatud riigikontrolli raporti kohta.

«Eile lugesin lehest, et ühe riigikogu liikme sõnul ei maksa oodata, et sel kolmapäeval kõigile parlamendi liikmetele saadetud Riigikontrolli raport Rail Balticu kokkuleppe kohta tema parteikaaslaste seisukohta muudaks, sest tema meelest pole raportis öeldud midagi sisuliselt uut,» kirjeldab Karis blogis, viidates neljapäevases Postimehe artiklis kajastatule.

«Ja eri seisukohti kokku võttes nentis leht, et riigikontrolli kriitika Rail Balticu kokkuleppe kinnitamist ei väära,» jätkas riigikontrolör. Seepeale märkis Karis, et kes riigikontrolli raportit süvenenult loeb, saab aru, et selles pole eesmärki ega ootust kedagi Rail Balticu asjus ümber veenda, kedagi kritiseerida.

«Pole seal ka ilmvõimatuid soove sendi pealt kindaks teha, kui palju raudtee ehitamine maksma läheb, ega arusaama, et Euroopa Liidult tuleks nõuda mingeid garantiisid rahastamise asjus,» rõhutas ta.

Karise sõnul on riigikontrolli ainus eesmärk omal initsiatiivil - mitte riigikogu tellimisel, nagu väljendas meedias üks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ametnik - Rail Balticu kohta käiva lepingu asjus ülevaadet koostades oli, et riigikogu liikmetel oleks kasutada võimalikult mitmekesine info, mille abil kujundada oma siseveendumus.

«Riigikontroll ei vali pooli ega anna oma ülevaates soovitust, kas leping tuleks ratifitseerida või mitte. Riigikontroll püüab omalt poolt kaasa aidata, et Riigikogu liikmetel oleks võimalik teha informeeritud otsus,» sõnas Karis.

Loe lähemalt riigikontrolli blogist.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles