Ajal, mil Eesti tuuleenergeetikas kütab kirgi Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumine ning Ida-Viru maavalitsus otsustas Sõnajalgade Aidu tuulepargi ehituse 30 päevaks seisata, tegutsevad vennad Sõnajalad selleks, et hiljemalt aasta lõpuks alustaks tegevust nende tuulikulabade tehas, mille ost vormistati hiljuti.
Tellijale
Sõnajalad ostsid Soome tuulikulabade tehase
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Labadetööstuse Eestisse toomise kõige suurem fenomen on esiteks see, et see on väga tööjõumahukas – seda tehakse igal pool maailmas käsitööna,» kirjeldas tuuleenergia tootja Eesti Elekter AS ja kodumaiseid tuulikuid arendava ettevõtte Eleon AS juhatuse liige Andres Sõnajalg. Tema sõnul on Eestis juba ka sellel alal pädevaid inimesi. «Kõik luksusjahid tehakse samadest materjalidest,» põhjendas ta.
Teise olulise aspektina tõi Sõnajalg välja veokulud, kuna tuulikulabasid väljastpoolt Eestit tuues tuleks arvestada vähemalt 20-protsendilise lisakuluga.
Märksõnad
- Andres Sõnajalg
- Eesti Energia
- ekspordiartikkel
- elektriliinid
- eleon
- generaator
- hankelepingud
- ida-viru maavalitsus
- Ida-Virumaa
- kaitseministeerium
- kaupo reede
- keskmine palk
- kindlustusfirmad
- konkurents
- lisandväärtus
- martin kruus
- nelja energia
- otsustuskorras
- pankrot
- Riigimetsa Majandamise Keskus
- Soome
- spetsialistid
- taastuvenergia
- tehnoloogia
- tehnoloogiaettevõte
- Tootsi
- tuuleenergia
- töökohad