L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tootsi tuulepargi enampakkumise korraldab RMK

Lennart Ruuda
, reporter
Tootsi tuulepargi enampakkumise korraldab RMK
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuulepark.
Tuulepark. Foto: Arno Saar/Õhtuleht

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul korraldab tuulepargi rajamiseks mõeldud Tootsi kinnistu enampakkumise riigimetsa majandamise keskus (RMK).

«See on ajaliselt kõige otstarbekam, kuna maa nende hallata on. Neil on valmisolek kõige kiirem. Kui hakkaksime seda maad liigutama läbi valitsusprotseduuride maa-ametile, siis see võtaks lisaaega,» põhjendas Pomerants ERRi raadiouudistele, vahendab ERRi uudisteportaal

Reedel arutab seda teemat RMK nõukogu, neljapäeval on aga tuuleenergia ettevõtete tähtaeg esitada kohtumenetluse lõpetamise asjus oma seisukohad.

Enne edasisi samme oodatakse ka Tallinna halduskohtu otsust, kuna rahandusministeerium ja keskkonnaministeerium on esitanud taotluse menetluse lõpetamiseks, sest valitsus on vaidlusi põhjustanud otsuse tühistanud.

Valitsuse mullu detsembris tehtud otsuse vaidlustasid kohtus mitmed tuuleenergiaettevõtted ning kohus otsustas jaanuaris kohaldada esialgset õiguskaitset.

Märksõnad
Tagasi üles