Rohkem võõrtöölisi, soovitavad sotsid (1)

Adele Johanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaanus Marrandi
Jaanus Marrandi Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sotsiaaldemokraat Jaanus Marrandi sõnul on Eestil valida, kas avada tööturg või piirduda tagasihoidliku majanduskasvuga.

«Selleks, et jõuda 2-3protsendilise majanduskasvu juurest oluliselt suuremate numbriteni, on vaja head ja haritud tööjõudu ning seda hoopis rohkem, kui Eesti täna suudab pakkuda,» rääkis Marrandi Äripäevale.

Marrandi viitas ekspertidele, kelle hinnangul eeldab suurema majanduskasvu saavutamine ka Eesti tööturu oluliselt suuremat avamist. Nii näiteks on majandusliku arengu töögrupi esimees Erki Raasuke toonud oma lõppraportis välja, et lähikümnenditel on igal aastal vaja vähemalt 2000 võõrtöölist, et säilitada praegune tööjõu hulk.

Marrandi sõnul ei toeta ühiskond praegu suuremat tööturu avamist. «Tegelikult seisab tervel Eesti rahval ees keeruline valik: tahad paremini elada, siis tuleb lubada riiki oluliselt rohkem tööjõudu! See debatt on meil veel ees, seda pidamata me ei saa kõneleda ausalt suuremast majanduskasvust,» leidis ta. Loe pikemalt Äripäevast.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles