Vandeadvokaadi Paul Kerese hinnangul tähendavad kohtute otsused seda, et pettusele panuseid panna ei maksa. «Kui ettevõtja püüab omandada riiklikku eksporditagatist valedel eeldustel või varjatud motiividel, siis kannab kindlustusvõtja oma riskid ise,» selgitas Keres. Kerese sõnul lõpetas Riigikohtu määrus vaidluse lõplikult.
Kohtulahend kujundab Lintlomi sõnul aga oluliselt tuleviku ärikeskkonda, kuna ettevõtjad peavad hakkama hindama riski, kas on tõenäoline võita kohtuvaidlust riikliku garantii sissenõudmisel juhul, kui vastamisi on riiklikud huvid ja eraettevõtja.
Kuna riigikohus ei võtnud kaebust menetlusse, jõustus varasem lahend, mille kohaselt tühistas Kredex Krediidikindlustus 2014. aastal Windoori kindlustuslepingu õiguspäraselt ja põhjendatult ning Kredexil puudub seoses Windoori Kasahstani tehingutega kohustus kindlustushüvitist maksta.
Kredex teatas toona peale otsuse saamist, et Windoor sõlmis kindlustuslepingu, varjates teadlikult täiendavaid kõrvalkokkuleppeid Kasahstanis, mis tõi kaasa kindlustuslepingu tühistamise. Windoor ei informeerinud Kredex Krediidikindlustust investeerimislepingust, kuigi selline kohustus ettevõttel oli, seisab Kredexi teates.
Windoor sõlmis 2012. aastal 25 miljoni eurose lepingu, et valmistada Kasahstani välisministeeriumi tellimusel Astanasse rahvusvahelise äri- ja konverentsihoone klaas- ja alumiiniumkonstruktsioonid. Kuna Kasahstani riigiettevõte arveid ei tasunud, viis Windoor vaidluse Stockoholmi arbitraaži.
Riskide maandamiseks ning Swedbankilt ja Nordea pangalt toetuse saamiseks sõlmiski Windoor krediidikindlustuslepingu Kredexiga. Kredex tühistas lepingu, viidates, et Windoor on lepingu sõlminud pettuse teel. Windoori nõue Kredex Krediidikindlustuse vastu on 13,8 miljonit eurot.