Praeguse seisuga on nimekirjas kokku 480 hoonet, mida jaapanlastele CO2 kvootide müümisest saadud enam kui 146 miljoni euro eest sel ja järgmisel aastal energiasäästlikumaks remontima hakatakse.
Korda tehakse hulgaliselt koolimaju, hooldekodusid, lasteaedu, mitmed päästedepood, kultuurimaju, Vanemuise ja Vene teater, mitmed tervishoiuasutused ja haiglad, viimati lisandusid ka maaülikooli hoone, Tartu Ülikooli raamatukogu, Kääriku spordikeskus, riigiasutustest näiteks välisministeeriumi ja majandusministeeriumi hooned, ilmavaatlusjaamad, Tallinna loomaaed.
Riigi Kinnisvara AS aitab nüüd väljavalitud objektidele tehnilisi projekte koostada ja hakkab ehitustööde tegemiseks riigihankeid läbi viima.
CO2 projekti direktor Andrus Kõre sõnas, et nüüdseks peaks nimekiri enam-vähem lukus olema. «Uute projektide lisandumine täna on küsitav juba puhtalt ajalise faktori tõttu.» Nimelt peavad 2012. aasta lõpuks olema tööd teostatud ja selle eest ka raha välja makstud. «Kui arvestame siia juurde eelnevat asjaajamist koos kõikide protseduuridega, siis need võtavad märkimisväärselt pika aja ning uute objektide lisandumisel ei pruugi ehituseks pisiavalt aega jätkuda,» rääkis ta.
Väga konkreetne oli ka abikõlbulike tööde loetelu. «Põhilised on soojustamisega seotud kulud: need on fassaaditööd, akende-uste vahetamine, kütte- ja ventilatsioonisüsteemide uuendamine. Lubatud on ka uute keskkonnasõbralike tehniliste süsteemide kasutuselevõtt – näiteks päikesepaneelid, maa- või õhksoojuspumbad,» sõnas Kõre.
Kõre sõnul soovitakse uudseid lahendusi kasutusele võtta nimetamisväärses hulgas remonditavates hoonetes. Näiteks soovivad vee soojendamiseks päikesepaneele paigaldada mitmed hooldekodud. «Hooldekodud on selleks õige koht, sest seal kasutatakse palju sooja vett ja suvel on vee kütmine päikese abil meie kliimas mõeldav. Seevastu koolimajades poleks see mõttekas, sest suvel need ei tööta,» märkis Kõre.