K, 7.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ivask toob EASi juhatusse vana kamraadi Rautakeskost

PM Majandus
Ivask toob EASi juhatusse vana kamraadi Rautakeskost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EAS-i uus juht Alo Ivask.
EAS-i uus juht Alo Ivask. Foto: Postimees

Endine Rautakesko keti juht Alo Ivask, kes sai 20. märtsil EASi juhtiks, lasi juhatusest lahti Indrek Kaju ning võttis tema asemele endise Rautakesko juhatuse liikme Veiko Pärna. 

«Soovime EASist pelgalt toetuste jagaja asemel ka ettevõtluse info- ja kompetentsikeskust kujundada ning selleks on meile juurde vaja rahvusvahelist finantsjuhtimise kogemust. Pikaaegse kogemusega Rautakesko ASi juhatuse liige, finants- ja administratsioonivaldkonna direktor Veiko Pärn just seda meile toob,» kommenteeris valikut Alo Ivask EASi pressiteates. «Lisaks oman Veikoga pikaajalist koostöökogemust ning soovin moodustada EASis tugeva toimiva meeskonna, kellega koos EASi tegevusi lähiajal ümber kujundada,» täiendas Ivask.

«Veiko vastutusvaldkondade osas on nõukogul mitu konkreetset ootust. Konkreetselt võib nimetada EASi analüüsivõimekuse kasvatamist, et EASi otsused arvestaksid Eesti tööstusharude ja väärtusahelate vajadusi ja arengudünaamikat, EASi kui organisatsiooni strateegia ja arengute paremat kommunikeerimist sidusgruppidele ning ühiskonnale tervikuna. Kokkuvõtvalt – EAS peab muutuma mõjusamaks majandusarengut toetavaks organisatsiooniks,» täiendas valiku tegemise tagamaid EASi nõukogu esimees.

«Tänan Indrekut tehtud töö eest ja soovin talle edu järgmistes väljakutsetes. Uue juhatuse komplekteerimisel pidasime oluliseks nii eelneva era- ja riigisektori töökogemust kui seda, et nende isikuomadused ja oskused omavahel klapiksid ning oleksid üksteist täiendavad,» lisas Mölder.

Uus juhatus koosseisus Alo Ivask, Sigrid Harjo ja Veiko Pärn alustab 1. maist. Esialgu võtab Veiko Pärn üle Indrek Kaju vastutusvaldkonnad – Ettevõtluse ja ekspordi keskus, finants- ja tugiüksus, info- ja tugikeskus, kliendikeskus. Kuu aja pärast, 1. juunil, peab olema valmis uus struktuur koos täpsustatud valdkondade jaotusega juhatuse liikmete vahel.

Veiko Pärn on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja arvestuse erialal ning on lõpetamas MBA programmi magistriõpinguid EBS-s. Alates 2003. aastast on Veiko Pärn töötanud Rautakesko grupis ning vastutanud finantsjuhtimise ja administratsiooni juhtimise eest Baltimaades.

Alo Ivask juhtis eelnevalt Eestis ja Lätis ehitus- ja kodusisustuskaubamajade võrku Kesko Senukaid, endise nimega Rautakesko. EAS-i eelmise juhatuse esimehe Hanno Tombergi kutsus EAS-i nõukogu oma kohalt tagasi pärast president Toomas Hendrik Ilvese ettevõtte OÜ Ermamaa rahatagastuse skandaali puhkemist.

Märksõnad
Tagasi üles