![Toidupank. Foto on illustreeriv](http://f7.pmo.ee/9yELfnxbjJ1Qn_sIi3SemGsK-MM=/1442x0/filters:format(webp)/nginx/o/2016/03/12/5151145t1h1ba8.jpg)
14 toidupanka üle Eesti kutsuvad vabatahtlikke osalema toidukogumispäevadel 12. ja 13. mail, et aidata koguda toidukaupa puudustkannatavatele peredele.
14 toidupanka üle Eesti kutsuvad vabatahtlikke osalema toidukogumispäevadel 12. ja 13. mail, et aidata koguda toidukaupa puudustkannatavatele peredele.
Toidupanga kevadised toidukogumispäevad toimuvad mai teisel reedel ja laupäeval ning kaasavad üle 800 vabatahtliku, kes aitavad kahe päeva jooksul 45 kaupluses toidukogumisaktsiooni läbi viia. Registreerumine vabatahtlikeks on alanud, sealt leiab ka poodide nimekirja, vahetuste ajad ja saab ülevaate tööst.
Toidukogumispäevadel on esindatud valik kuue kaupluseketi poodidest: osalevad 12 Selveri, 10 Rimi, 8 Prisma, 6 Maksimarketi, 6 Konsumi ja 2 Maxima toidupoodi ning lisaks Kuressaare AjaO toidupood. Esimest korda on võimalik osaleda vabatahtlikuna ja annetada toitu kõikides Prisma kauplustes üle Eesti.
Poodidesse oodatakse appi kõiki, kes tunnevad soovi head korda saata. Vabatahtlikuks saab registreerida üksi või grupina – koos pere, sõpruskonna, koolikaaslaste või kolleegidega jm. Töö toimub mõlemal päeval kahes vahetuses, mis kestavad kolm kuni neli tundi. Üldiselt toimub tegevus poodides kell 12–19, kuid on ka erandeid. Meeskondade suurused on kauplustes erinevad, varieerudes kolmest kuni 12 inimeseni. Vabatahtlikud jagavad poekülastajatele kogumispäevade kohta infot ning aitavad kokku koguda annetatud toidukauba.
Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele.
Osalevate kaupluste nimekiri:
Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna kaudu või helistades regulaarselt Toidupanga annetustelefonidele:
Eesti Toidupank asutati 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Toidupangad võtavad kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaega ületavaid ja/või defektseid tooteid, komplekteerivad vabatahtlike abiga toiduabikastid ja jagavad need laiali puudustkannatavatele peredele. Toidukogumispäevadel kaasatakse Toidupanga töösse eraisikud, kelle abiga korjatakse kauem säilivat toidukaupa.