R, 1.12.2023

Ehitushinnaindeks pöördus tõusule

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ehitustööd
Ehitustööd Foto: Madis Sinivee

Ehitushinnaindeksi muutus oli 2017. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2016. aasta neljanda kvartaliga 0,4 protsenti ja võrreldes 2016. aasta esimese kvartaliga 0,7 protsenti, teatab statistikaamet. 

Ehitushinnaindeksit mõjutas esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige materjalide ja tööjõu kallinemine, mis andsid indeksi kogutõusust vastavalt üle 60 protsendi ja üle kolmandiku.

Eelmise kvartaliga võrreldes kallines materjal 0,4 protsenti, kulutused ehitusmasinatele tõusid 0,5 protsenti ja tööjõule 0,5 protsenti. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2017. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2016. aasta neljanda kvartaliga 0,4 protsenti ja võrreldes 2016. aasta esimese kvartaliga 0,5 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned.

Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles