K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalm: maksuamet sai süsteemse ja väärtusi austava juhi

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Tallinna Sadama juht Valdo Kalm.
Tallinna Sadama juht Valdo Kalm. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Maksuameti vastse juhi Valdur Laidiga aastaid Eesti suurimas telekommunikatsiooni ettevõttes Eesti Telekomis koos töötanud Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm tõstab esile mehe infotehnoloogia kogemuse.

«Valdur Laid oli minu hea kolleeg alates sellest hetkest, kui ta tuli tööle Elioni finantsdirektoriks. Hiljem, kui minust sai EMT juht, võttis Valdur üle Elioni juhtimise, » rääkis Kalm.

Kalmu sõnul on Laidi puhul tegemist väga süsteemse ja analüütilise inimesega, kelle kogemus ärist annab talle maksuameti juhtimisel suure eelise. «Laid on suurepärane muutuste juhtija, » ütles Kalm.

Laidi iseloomustab vankumatu ausus, kuid seejuures ka n-ö pehmetest väärtustest hoolimine, kinnitas Kalm. «Ma tahan sellega öelda, et tegemist on väärtuspõhise juhiga, kelle jaoks üksnes külmalt pragmaatilised otsused pole iseloomulikud. Tegemist on koostööle orienteeritud inimesega.»

Laidi kasuks võis kaalukeele langetada just tema kogemus infotehnoloogiliste lahendustega, sest e-maksuamet on toonud meile väga häid tulemusi, lisas Kalm «Kuna  maksuamet on olnud seni väga hästi juhitud ja tegutseb näoga maksumaksja poole, ootan suure huviga, milliseks kujunevad Laidi sammud uues ametis.»

Rahandusministeerium teatas eile õhtul, et maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektorina asub alates 1. juunist ametisse pikaaegselt Eestis ja Soomes suurettevõtteid juhtinud Valdur Laid.

MTA uue peadirektori nimetas ametisse rahandusminister Sven Sester avaliku sektori tippjuhtide valiku komisjoni ettepanekul.

«Maksu- ja tolliametist on viimaste aastatega kujunenud ettevõtjaid nõustav moodne avaliku sektori organisatsioon. Valdur Laid on juhtinud tipptasemel telekommunikatsiooniettevõtteid ja saab erasektorist kaasa tuua kõrgetasemelisi teadmisi ja oskusi. Parimaid erasektori kogemusi kasutades sobib Laid väga hästi edasi arendama Eesti avaliku sektori üht olulisemat asutust,» ütles rahandusminister Sven Sester.

Valdur Laidi sõnul on oluline MTA ja ettevõtete senise hea koostöö jätkumine. «Maksu- ja tolliameti ülesanne on lisaks kontrollifunktsioonile olla ettevõtjate jaoks nõustav partner, kes annab kindlustunde, et maksu- ja tolliasjadega on kõik korras. Selleks saab amet pakkuda rohkem tuge nõustamise näol, paindlikke makselahendusi ning ülevaateid oma sektori maksuasjadest. Samal ajal aitab koostöö leida ettevõtlusest paremini üles ka puudujäägid võrdse konkurentsi tagamisel,» ütles Laid.

«Inimeste harjumuste muutus digitaalsete teenuste kasutamisel tähendab ameti jaoks ka seda, et need e-süsteemid, mis viimased 15 aastat kliente hästi teenindanud on, vajavad uuesti ülesehitamist. Aastaks 2020 valmiv uus e-MTA peab olema ülevaatlik ning lihtne, et teenindada kiirelt ja mugavalt inimesi nii Eestis kui ka välismaal,» lisas uus juht.

Valdur Laidil on enam kui 20-aastane juhtimiskogemus telekommunikatsiooni-, finants- ja avalikust sektorist, millest üle 10 aasta suurettevõtte tippjuhina Eestis ja Soomes.

Viimased viis aastat töötas Laid Soomes sealses Telia grupi ettevõttes Sonera, sealhulgas alates 2014. aastast Sonera juhina. Varem töötas Laid Elioni Ettevõtted ASi juhatuses, millest kaheksa aastat juhatuse esimehena, ning enne seda Eesti Pangas, sealhulgas neli aastat juhatuse liikmena.

Laid on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna cum laude ning omab Lausanne´is asuva IMD ärijuhtimise magistrikraadi (MBA).

Esimene katse maksuametile selle eelmisest peadirektorist Marek Helmist 13. jaanuaril vabaks jäänud kohale uus juht leida, luhtus. Nii otsustas riigikantselei korraldada uue konkursi. Kokku laekus teist korda korraldatud konkursile seitse avaldust, teise vooru pääses neist edasi viis kandidaati, kellest lõpuks jäi sõelale kaks.

Maksuameti senine juht Marek Helm siirdus tööle erasektorisse, täpsemalt infotehnoloogiaettevõttesse Nortal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles