Politsei vormihange taas probleemides: võidupakkumine vaidlustati

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei.
Politsei. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) valis märtsi lõpus välja vormihanke võitja, kuid konkurent vaidlustas selle.

Ameti uue vormiriietuse hankele laekus aasta lõpus kolm pakkumust - ühispakkujana A La Carte Identity Clothing AB Rootsist ja A la Carte Uniforms OÜ Eestist, samuti Image Wear AS Eestist ning kuue Eesti firma ühispakkumus. Pakkumuste maksumused olid vahemikus 8,3-13 miljonit eurot. Hankes ei kvalifitseerunud ühispakkujad A La Carte Identity Clothing AB ja A la Carte Uniforms OÜ. Image Wear AS-i ja kuue Eesti firma ühispakkumused vastasid aga vormiliselt hanke tingimustele, kuid samas esines neis väiksemaid sisulisi puudusi.

Amet otsustas pakkumusi mitte tagasi lükata, vaid asus riigihanke seaduses lubatud tingimustel mõlema pakkujaga läbirääkimistesse.

PPA pressiesindaja sõnul valis PPA märtsi lõpus võitjaks Image Wear AS-i, samas esitasid ühispakkujad selle otsuse peale vaide. «Kaebust arutab vaidlustuskomisjon ja teeb otsuse 13. aprilliks,» ütles pressiesindaja BNS-ile.

Parima pakkuja selgitas välja hankekomisjon, kuhu kuuluvad PPA logistikabüroo ja siseministeeriumi varahaldusosakonna teenistujad. Hanke tehnilise kirjelduse koostamisel kasutas PPA ekspertide abi, nende hulgas eksperte Tallinna Tehnikakõrgkoolist ja MTÜ-st Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühing.

PPA kuulutas mullu juuli lõpus välja uue hanke vormivarustuse ostmiseks; hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 8,9 miljonit eurot. Prognooside kohaselt peaks esimene partii uusi vormirõivaid PPA kasutusse jõudma 2017. aasta suve teisel poolel.

PPA politseivormi ja vormi väljastamisega seotud hange kuulutati ülemöödunud aasta detsembris ebaõnnestunuks ja PPA lükkas esitatud pakkumused tagasi, kuna hankele esitatud pakkumused olid eeldavast maksumusest kuni kaks korda kõrgemad.

Varem on meedia kirjutanud, et PPA vormiriiete hankel osalejate arvates on politsei seadnud niisugused tingimused, et tähtajad sobiksid ainult ühele pakkujale. Sellele järgnenud siseministeeriumi audit leidis PPA vormiriiete hankes mitu viga; amet tunnistab tehtud vigu ja põhjendab neid sellega, et varem pole Eestis nii suuremahulist vormihanget veel tehtud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles