Smartcap tegutseb edaspidi väikefondi valitsejana

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hoiupõrsas
Hoiupõrsas Foto: SCANPIX

Riigile kuuluv investeerimisfond Smartcap esitas finantsinspektsioonile 27. jaanuaril teate tegutsemisest väikefondi valitsejana.

Selle aasta 10. jaanuaril jõustunud investeerimisfondide seaduse järgi peab kehtivat tegevusluba omav fondivalitseja esitama kuue kuu jooksul pärast seaduse jõustumist finantsinspektsioonile teate selle kohta, millise seaduses nimetatud fondivalitsejana ta edaspidi tegutseb.

Vastavalt investeerimisfondide seadusele peavad kehtivat tegevusluba omavad fondivalitsejad ja nende valitsetavate fondide depositooriumid viima oma tegevuse ja dokumendid seadusega kooskõlla 12 kuu jooksul pärast seaduse jõustumist.

Seadus sätestab väikefondi valitseja valitsetavatele fondidele lisanõude. Juhul kui fondivalitseja, kes valitses enne seaduse jõustumist tegevusloa alusel vaid mitteavalikke fonde, jätkab tegevust väikefondi valitsejana, on tal kohustus võtta tema valitsetavate fondide investorite osakud või aktsiad tagasivõtmistasuta tagasi ühe aasta jooksul pärast väikefondi valitseja tegevusloa saamist. 

Investoritel on õigus nõuda nende osakute või aktsiate tagasivõtmistasuta tagasivõtmist juhul, kui nad teavitavad sellest soovist fondivalitsejat ühe kuu jooksul tagasivõtmistasuta tagasivõtmise võimalusest teadasaamisest arvates.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles