Ka Euroopa riikide võlakriisi ajal räägiti palju usaldusest euro vastu. Oma 2012. aasta kõnes väljendas Euroopa Keskpanga president Mario Draghi selgelt keskpanga soovi teha euro püsimajäämiseks kõik, mis tema võimuses („whatever it takes“). Seda kõnet peetakse oluliseks sammuks euro usalduskriisi lahendamisel.
Kullastandard, devalveerimine ja ujuv kurss
Devalveerimine ehk kullasisalduse vähendamine rahas oli kullastandardi süsteemis keeruline, sest samal ajal pidid riigid pakkuma usaldust raha kullasisalduse vastu. Sellegipoolest devalveerisid 1929. aastal alanud majanduskriisi käigus paljud riigid oma raha, s.t vähendasid rahaühiku kullasisaldust. Kardeti, et devalveerimine toob kaasa ka tulevase devalveerimise ootuse, mis kõigutab usaldust rahasüsteemi vastu ning nendel kartustel oli ka tõepõhi all. Nurkse arvates ei tulnud ükski riik 1930. aastate majanduskriisist välja ilma devalveerimiseta, kuid see protsess oli pikk ja vaevarikas. Devalveerimine ei leevendanud majandusolukorda kohe, vaid kohanemine võttis aega aastaid. Lisaks olid väga paljud devalveerimised beggar-thy-neighbour’i tüüpi ehk devalveeriv riik lahendas oma probleeme viisil, mis tõi teistele kaasa raskusi.
Nurkse suhtus ujuva vahetuskursi eelistesse umbusuga, eelkõige Prantsusmaa varasema kogemuse tõttu. Ujuva vahetuskursi süsteem ning sellega kaasnenud poliitika põhjustas vahetuskursi ebastabiilsust ning majanduslikku ebakindlust. Ka praegu arutletakse selle üle, kas arenevate riikide valuutade vahetuskursside kõikumised on probleemide tekkimisele kaasa aidanud või ise probleeme tekitanud.
Keskpankade pakutav likviidsus ja rahvusvaheline koostöö
Suured kullavarud olid keskpankadele kulukad, kuna nende hoidmisega ei teenitud tulu, kuid kulla olemasolu oli kullastandardi süsteemis usalduse tagamiseks vajalik. Tulude suurendamiseks hakkasid keskpangad headel aegadel raha kattevara väärtpaberitesse investeerima ja kriisi ajal osteti kulda taas kokku. Keskpankade sellise poliitika tulemusel hakkas likviidsus vastupidiselt soovitule käima ühte jalga majandustsükliga. Kuna samal ajal oli kasutusel ka mitu erinevat rahvusvahelist reservvaluutat, siis liikusid raskematel aegadel suured rahavood ühest valuutast teise, tekitades rahasüsteemides märkimisväärset tasakaalustamatust.