P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome turundaja ettepanek: võtke riigi palgale loominguline juht ja hakake julget Eestit maailmas müüma

PM Majandus
Facebook
Comments 4

Soome ettevõtte Idealist Group loominguline juht Saku Tuominen ütles Postimehe ja advokaadibüroo TARK majanduskonverentsil, et Eesti riik peaks võtma palgale loomingulise juhi ning hakkama julgeid Eestis ära tehtud asju müüma. Sellega muutuks Eesti maailma silmis huvitavaks ja nii tekiks tõeline Eesti bränd.

«Te peaksite keskenduma asjadele, mis on suured ja lihtsad,» soovitab Soome ettevõtte Idealist Group loominguline juht Saku Tuominen. Lihtsa all peab ta silmas tunnet, mida mingi asja elluviimine tekitab. «Kui te usute, et miski on tehtav, siis sellele peaksitegi keskenduma,» põhjendas ta.

Samas ütles ta, et sellistel asjadel on võimalus lendu minna ainult siis, kui keegi ka neid näeb ja tunnistab. «Ma ei tea ühtegi riiki, kus on olemas loominguline juht. Eesti riigil peaks olema oma loominguline juht. Ta peaks keskenduma sellele, kuidas öelda sajal viisil «ei» erinevatele ideele, mida talle maha müüa üritatakse.» Sellega filtreeriks ta välja need tõeliselt suured ja lihtsad asjad, mis teeks Eesti maailma silmis huvitavaks.

Lisaks suurepärase loomingulise juhi Eesti riigi palgale võtmisele soovitab Tuominen valida tal partneriks välismaise suhtekorraldusfirma, kes hakkaks riiki väljaspool Eestit müüma. «Juba sellega paistaks Eesti silma, kuna ükski teine riik nii ei tee,» kinnitab ta.

«Advokaadibüroo TARK koos ajalehega Postimees korraldab üheksandat aastat järjest majanduskonverentsi. Selle aasta teema arutelu sai alguse eelmise aasta presidendivalimistest, kus räägiti kaotatud kümnendist Eesti majanduses,» ütles konverentsi avasõnades advokaadibüroo TARK juhtivpartner Aare Tark. 

Majanduskonverentsil esinesid veel Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas, Tallinna Sadama juht Valdo Kalm, Skeletoni asutaja Taavi Madiberk ja mitmed teised. 

Postimehe ja advokaadibüroo TARK ühiskonverents toimus Sokos Hotel Virus. Konverentsi modereeris Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Konverentsi programmiga saab lähemalt tutvuda siin.

Märksõnad

Tagasi üles