Läheb Nord Stream 2 ehituseks

Nord Streami torude valmistamine Tšeljabinski tehases. FOTO: Sergey Guneev/Sputnik

Nord Stream 2 AG merealuste torude paigaldajaks valiti Allseas  Group S.A. Nüüd on ettevõttel kõik vajalikud lepingud sõlmitud ning torud võivad Läänemerre minna. 

Töö tehakse ära 2018. ja 2019. aastal. Läänemerel kasutatakse kolme torupaigalduslaeva: Pioneering Spirit, Solitaire ja Audacia.

Allseas Solitaire paigaldas ka osa Nord Streami esimesest torujuhtmest Soome lahes.  

«Nüüd on meil kõik vajalikud lepingud sõlmitud, et viia projekt ellu graafikujärgselt. Torude tootmise, katmise ja logistikapartnerid valisime 2016. aastal. Leping Allseasiga on järjekordne teetähis Nord Stream 2 projekti jaoks. Mul on väga hea meel, et oleme leidnud spetsiifilisel avamere torupaigalduse turul vajaliku võimekuse,» sõnas Nord Stream 2 AG projektidirektor Henning Kothe.

Nord Stream 2-e projekteerimine, hangete korraldamine, uuringute läbiviimine, keskkonnamõjude hindamine ning lubade taotlemine edenevad plaanipäraselt.

Torusid toodetakse kolmes tehases ning käesoleva aasta esimese kvartali lõpuks valmib neid 480 km ulatuses. Uurimislaevad on läbi sõitnud ligi 45 000 km piki torujuhtme koridori, et tagada turvaline paigaldus minimaalse keskkonnamõjuga. Nord Stream 2-e rajamisel osaleb 200 ettevõtet 20-st riigist.

Nord Stream 2 on Läänemerre planeeritav 1200 km pikkune torujuhe, mis transpordib maagaasi Venemaalt Euroopasse. Üldjoontes kasutatakse Nord Stream 2-e rajamisel juba kasutusesoleva Nord Streami juhtme marsruuti ja mudelit.

Allseas Group S.A. on ülemaailmne avamere torupaigalduse, raske tõste ja veealuse ehituse ettevõte, kus töötab enam kui 3000 inimest. 

Tagasi üles
Back