Uue tehnoloogia fookus saab olema aga palju laiem ning Levikom hakkab tegema koostööd näiteks mitmete elektri-, gaasi-, vee- ja küttenäitude kauglugemise ja energiakulude juhtimise lahendustega.
Näiteks teeb firma koostööd energiaandmete vahetusplatvormiga Estfeed, mida haldab Elering ja mille kaudu liiguvad Elektrilevi kaugloetavate arvestite andmed. Koostööhuvi on tundnud ka eelmise aasta lõpus Monsanto omandatud põllumajandusteenuseid pakkuv idufirma Vitalfields.
Samuti valmistab Levicom Põldsammu sõnul ette projekti ühes Rootsi päritolu suurmetsaomanikuga, mis soovib sensorite kaudu värkvõrgutehnoloogiat kasutades toime tulla ühest küljest metsavarguste, ent ka metsatulekahjudega. Ette valmistamisel on ka näiteks teenused prügikastide täituvuse hindamiseks, nii et prügifirmad saaksid paremini enda teekonda planeerida, vähendamaks tühisõitude osakaalu.
Vastuseks küsimusele, kui suur on võrgu-uuenduse kogumaksumus, ütles Põldsamm, et konkreetselt Noraneti teise põlvkonna tasemele viimise maksumust on raske hinnata, kuna Levikom on kasvanud väga strateegiliselt – firma registreeriti äriregistris küll ametlikult kaks aastat tagasi, ent on kasvanud ühinemiste ja ülevõtmistega, mõned nendest ettevõtetest on väga vanad.
"Me oleme uus vana ettevõte," rääkis Põldsamm, kes asutas Levikomi koos Toomas Peekiga. Mõlemad ettevõtjad olid olulised kunagi ka Tele 2 ülesehitamisel ning on olnud telekomisektoris tegevad väga pikka aega. Levicomi arendamisel keskendusid partnerid peamiselt ühest küljest raadiovõrkude, ent teisest küljest IT-taristuga tegelevate väiksemate ettevõtete omandamisele.
Säärast strateegiat kasutades hoidis Levicom Põldsammu sõnul tugevalt kokku otseste investeeringute pealt. Siiski on firma asjade interneti võrgu arendamisesse pärast teise põlvkonna seadmete kasutuselevõttu kokku investeerinud suurusjärgus, mis ulatub miljonitesse eurodesse.