Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Riik kasutab jõupositsiooni ära seaduse kujundamisel

Eesti Energia FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht

Eesti Energia eelistamine Tootsi tuulepargi ala eraldamisel ei ole üksikjuhtum, märke soosingust riigi omanduses oleva energiaettevõtte ja selle taastuvenergia tegevuste suhtes võib leida nii teistest sarnastest juhtumitest lähiminevikus kui ka parasjagu muutmisel oleva elektrituruseaduse välja töötamise protsessist.

Tellijale Tellijale

«Kui tahetakse Apollo madalale [tuuleparki] teha, siis seal tulevad planeerimisprobleemid. Kui tahetakse Ida-Virumaale tuulikud üles panna, siis seal öeldakse, et see segab raadioluuret ja radaritööd. Ja siis, kui Eestis leitaksegi üks [sobiv] koht, siis seal tuleb suur riiklik monopol ja võtab selle mingitel eriti soodsatel tingimustel endale,» kirjeldas riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik takistusi, millega eraettevõtted on taastuvenergia vallas viimastel aastatel silmitsi seisnud.

Riigikogu liikme sõnul paneb teda nördima, kuidas riiklikult tehakse liiga eraettevõtetele ja rikutakse konkurentsireegleid. «See on veider riiklik poliitika, mille puhul ei saa küll öelda, et me toetame eraettevõtlust,» nentis Talvik.

Tagasi üles
Back