Ideaalis soovib Nelja Energia asuda enne aastat 2020 juba investeeringute tegemiseni. Lõviosa investeeringust võtakski pärast vajalike lubade saamist meretuulepargi võrgustiku väljaarendamine. Selleks läheks aega hinnanguliselt kolm aastat.
Kuigi ettevõte ise näeb ideaalis loodavale meretuulepargile kümneprotsendilist tulusust, võib see reaalselt jääda kaheksa protsendi juurde.
Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõju hindamise protsess
Keskkonnaministeeriumi algatas Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõju hindamise (KMH) 05.05.2006 arendaja esitatud vee erikasutusloa taotluse alusel. KMH programmi avalik avalik arutelu toimus 26.02.2007 Hiiu Maavalitsuse saalis. Keskkonnaministeerium kiitis KMH programmi heaks 22.05.2010.
KMH eesmärk oli selgitada, kas ja millistel tingimustel on võimalik arendaja poolt kavandatav kuni 1100 MW meretuulepargi rajamine ellu viia ja millised on võimalikud olulist negatiivset keskkonnamõju leevendavad meetmed. Aruande koostamise aluseks olid ulatuslikud valdkondlikud uuringud ja eksperthinnangud.
Ajavahemikul 2007-2010 teostati KMH raames baasuuringud, et saada teavet projekti- ja selle lähiala keskkonnaseisundi kohta. Uuringud telliti eriala ekspertidelt ning need sisaldasid ka eksperthinnangut tuulepargi rajamise võimalike mõjude kohta.
Tulenevalt linnustiku uuringu tulemustest tegi linnustiku ekspert 2016. aastal kompromissettepaneku, mille kohaselt Apollo madalikule tuuleparki ei rajata. Tulenevalt korrigeeritud asukohtadest teostati täiendavad baasuuringud ja koostati ekspertarvamused aladele, mida ei olnud varem kaetud.
Loode-Eesti meretuulepargi KMH avalikud arutelud Hiiumaal ja Tallinnas korraldatakse märtsi alguses.