N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tulevane Coop Pank sai uue nõukogu ja juhatuse

Adele Johanson
Facebook
Comments
Margus Rink
Margus Rink Foto: Erakogu

Krediidipanga, millest sügisest saab Coop Pank, uus nõukogu esimees on Jaanus Vihand ja juhatuse esimees Margus Rink.

Möödunud nädalal toimunud aktsionäride üldkoosolekul kinnitati AS Eesti Krediidipanga uus nõukogu, kuhu kuuluvad Jaanus Vihand (Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees), Jaan Marjundi (Coop Harju juhatuse esimees), Roman Provotorov (Coop Antsla juhatuse esimees), Priit Põldoja (AS Inbank nõukogu esimees) ja väikeaktsionäride esindaja Marko Kairjak.

Tänasel nõukogu koosolekul kinnitati panga nõukogu esimeheks Jaanus Vihand ning uues koosseisus määrati ka panga uus juhatus, mille esimeheks valiti Margus Rink ning juhatuse liikmeteks Kerli Lõhmus (Finantsjuht) ja Janek Uiboupin (Riskijuht).

Eesti suurim jaekaubandusgrupp Coop Eesti ostis Moskva Pangale kuulunud Eesti Krediidipanga enamusosaluse, et tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. Koos Coop Eestiga omandas osaluse Inbank, panustades panga arendamisse nõuandja ja finantsinvestorina. Uue panga nimeks saab sügisest Coop Pank.

Tehing toimus kahes osas. Esimeses etapis omandas Coop Eesti ligi 60 protsenti ja Inbank ligi 10 protsenti Krediidipangast.  Sellele järgnevalt omandab uus pank Coop Eesti ja Inbanki ühise tütarettevõtte Coop Finants ning Eesti Krediidipanga ja Inbanki ühise tütarettevõtte Krediidipank Finants, mille tulemusena jaotuvad uue panga osalused vastavalt 55 Coop Eesti ja 25 protsenti Inbanki vahel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles