Juba paar soojakraadi ja seda saatev vihm tähendab linnatänavail sulaveeniresid ja suuri loike, millest läbimiseks on hädavajalikud kummikud.
Kuid see on ainult veepealne osa probleemist, sest muutlikes ilmastikuoludes osutub märksa ohtlikumaks tekkiv libedus. Sel ajal ei pääse ükski koduomanik ega kojamees jäärauata, millega ohtlikumad kohad puhastada.
Reeglina sobib libeduse tõrjeks kõige paremini liivatamiskillustik, sest graniitliiva terad on kandilised ja nurgelised, tagades parema pidamise.
Sula võib põhjustada suurt kahju ka majale. Näiteks olukorras, kus maapind on veel sulamata ega suuda kogu sulavett vastu võtta, leiab vesi tee madalamatesse keldritesse ja panipaikadesse. Kui vesi juba keldris, ei jää muud üle kui see kokku koguda või keldrist välja pumbata.
Oluline on meeles pidada, et tühjenduspump peab sobima musta vee pumpamiseks. Odavad puhta vee pumbad selleks ei sobi. Seejärel tuleb kindlaks teha, kui kõrgele peab vett pumpama ehk ära mõõta kõrgus keldripinnast maapinnani. Enamus tühjenduspumpasid suudab vett pumbata 5-8 meetri kõrgusele.
Kuna pumpade tööks on vajalik minimaalne veetase, tuleb pump paigutada selleks spetsiaalselt ettenähtud madalamasse süvisesse.
Soojakraadid ja sellega kaasnev vihmasadu muudavad eriti raskeks katusel asetseva lumekorra, mille peab juba eelnevalt puhastama.
Samuti peab eemaldama räästa külge kasvanud jääpurikad, mis hakkavad langema soojakraadide tõustes. Lumepuhastust ja purikate eemaldamist tuleb teha ettevaatlikult, sest tööriistadega hooletult ümber käies võib põhjustada rohkem kahju kui kasu.