Seema sõnul näitavad uuringud, et Tele2 telereklaame on märgatud rohkem kui konkurentide omi. Ja seda vaatamata sellele, et Tele2 investeeringud telesse jäävad alla konkurentide omadele. (Reklaamide loovagentuur on DDB, stiilinäidet vaata allpool – T.L.).
Seema hinnangul on siin kindlasti oluline roll oskuslikul meediaplaneerimisel, aga ennekõike sellel, milline reklaamklipp on ja milliseid emotsioone tekitab. Mullu kulus Tele2 reklaamieelarvest telele 76 protsenti.
Tele2 mõõdab uuringute abil ka reklaamide meeldivust. «Oleme avastanud seose reklaami meeldivuse ja mäletatavuse vahel, mis soodustab sõnumi meeldejäävust,» rääkis Seema.
Tele2 nn seriaalireklaami tugevuseks peab Seema järgmisi asjaolusid: tuttavad karakterid, fännide tekkimine, kindlas stiilis režii, mis tekitab tunde, et vaataja on tegelastega samas ruumis ja sama võttekoht siseruumides.
Samuti kaasaelamise rõõm, järjepidevus, publikul tekkiv järgmise seeria ootus, meelelahutuslikkus, tüütava reklaamisõnumi puudumine, stabiilsus ja usalduslikkus.
Ja ka võimalus tänu paikasätitud reklaamide tootmisvalmidusele (võttekohad, näitlejad jne) optimeerida kulusid.
Telereklaamidel on oma osa ka sellel, et vastavalt Emori uuringule on Tele2 spontaanselt mainitud brändide seas viiendal kohal, EMT näiteks seitsmendal. Telekomi, finants- ja infrastruktuuri firmade seas on Tele2 esimene, EMT teine, Elisa kuues.
Kristjan Seema, rääkisite täna, et vastavalt uuringutele on Tele2 telereklaamid kõige meeldejäävamad. Kas siit võib välja lugeda seost Tele2-le omistatud challengeri (i. k väljakutsuja) rolliga, kes võidab turgu n-ö uue jõulise tulijana, mis tõmbab inimeste tähelepanu?