Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Väikeinvestor mõtleb investeerimisest kui maratoni jooksmisest

Väikeinvestor Eero Veider räägib, et investeeringutest tulu saamiseks tuleb planeerida aastaid. FOTO: Margus Ansu

Kui väikeinvestor Eero Veider investeerimisega kaks aastat tagasi alustas, sööstis ta kohe USA turule, kus sai optsioonidega kaubeldes valusalt kõrvetada. Nüüd on ta vigadest õppinud ja mõtleb investeerimisest kui maratonijooksust, kus tulemusteni jõudmine võtab aega.

Tellijale Tellijale

Ehitusinseneri haridusega 26-aastane Veider jõudis investeerimiseni, kuna otsis uusi väljakutseid. «Uskusin, et kui suudan jõukust kasvatada, suudan ka ise rohkem väärtust luua ja pakkuda,» rääkis ta. Eeskujuks oli ka investeerimishuvilisi inimesi koondav Investeerimisklubi, milletaolisi on Eestis viimastel aastatel palju tekkinud, aga ka tuntud investeerimisgurud eesotsas Warren Buffettiga.

Enne alustamist ei teadnud ta investeerimisest suurt midagi. «Samas oli mul siiras huvi ja viisin end asjadega kiiresti kurssi.» Oluline oli seegi, et saaks investeerida reaalse rahaga, virtuaalsete investeerimismängude juures ei võta sa asja tõsiselt, leidis ta. «Sellepärast hakkasin kohe asjaga pihta, et mul poleks lihtsat taganemisteed.»

Tagasi üles
Back