P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaks Eesti reisifirmat sattus musta nimekirja

Maiken Mägi
, reporter
Facebook
Comments
Tarbijakaitseamet.
Tarbijakaitseamet. Foto: Peeter Langovits

Tarbijakaitseamet lisas musta nimekirja kaks reisiettevõtjat, kes ei esitanud õigeks ajaks pakettreiside kogumüügi aruannet.

20. jaanuariks tuli reisiettevõtjatel esitada tarbijakaitseametile 2016. aasta neljanda kvartali pakettreiside kogumüügi aruanne ja prognoos 2017. aastaks. Astroleon OÜ ja Kihnurand AS jätsid aruande esitamata, mistõttu pani amet nad musta nimekirja.

Aruanded on tarbijate majandushuvide kaitse oluline komponent, kuna neist saab amet teavet, mis aitab hinnata ettevõtte tagatise piisavust. Tagatis on piisav juhul, kui tarbijate ees võetud kohustused on igal ajahetkel tagatissummaga kaetud.

Aruande esitamise kohustus oli 278 ettevõtjal, selle jättis esitamata vaid kaks neist. Seega on ameti hinnangul reisiettevõtjad üldiselt aruannete esitamisel kohusetundlikud.

Must nimekiri on abivahend tarbijatele, kes soovivad enne reisi ostmist kontrollida firma usaldusväärsust. Tarbijakaitseametil ei ole võimalik hinnata nende ettevõtete tagatisraha vastavust, mistõttu on ametil õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest. 

Vaata musta nimekirja ning soovitusi, mida reisi ostmisel silmas pidada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles