Linnaosavalitsuse kolimine Arsenali keskusesse on kahtluse all

Lennart Ruuda
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taavi Aas
Taavi Aas Foto: Eero Vabamägi

Tallinna linnapea ülesandeid täitva Taavi Aasa sõnul on Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse kolimine Arsenali keskusesse kahtluse all. Selle taga on keskuse kinnistute müügi kohal lasuv korruptsioonivari. 

«Taavi Rõivase juhitud RKASi kiirkorras tehtud otsus Arsenali kinnistute müügiks ja Rosimannuse varjatud osaluse ootamatu ilmsikstulek näeb avalikkuse silmis üsna halb välja,» ütles Aas.

«Juba see, et riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon on asunud asja lähemalt uurima, heidab kogu projektile negatiivse varju. Peamiselt jääb õhku küsimus, millal Rosimannus kavatses oma osalusest avalikkust teavitada, kui poleks ilmunud vastavasisulist Äripäeva artiklit. Tõenäoliselt ei teaks me seda siiani,» lisas Aas. 

Linnapea möönis, et korruptsioonikahtluse tõttu on ta juba palunud Põhja-Tallinna vanemal Arsenali keskuse läbirääkimiste osas hetkeks aeg maha võtta. «Juhul kui keskusega toimunud tehingud on korrektsed, ei näe ma probleemi läbirääkimiste jätkamiseks, kuid praegu peab asi saama selgemaks,» märkis ta. 

Samas rõhutas ta, et Põhja-Tallinna valitsuse töötajad vajavad tänapäevasemaid tööruume ning efektiivne on tuua ka kõik osakonnad ühe katuse alla kokku.

Riigikogu erikomisjon hakkab uurima Põhja-Tallinnas asuva Arsenali kaubanduskeskuse aluse maa müümist ettevõttele, kus oli aastaid avalikkusele teadmata optsioon ettevõtjal ja Reformierakonna liikmel Rain Rosimannusel.

Kuna kinnistu võõrandanud RKASi nõukogu esimees oli toona hilisem peaminister reformierakondlane Taavi Rõivas, võib korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul näha halvimal juhul tehingus mõjuvõimu kuritarvitamist ja lausa poliitilist korruptsiooni.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles