Lisaks riigikaitsepiirangutest vabadele uutele maa-aladele (eelpoolviidatult näitena Pärnu maakonnas, kus asub ka Tootsi tuulepargi kompleks), on Eesti Energia andmetel ehitusõigus lisaks vähemalt kahel arendusprojektil, millele uued Eesti riigikaitselised piirangud ei kehti. Need on: a) Aidu tuulepargi kompleks ja b) Purtse tuulepark
Täiendavalt plaanib AS Vaivara Wind 2018. aastal rajada 32 tuulikust koosneva tuulepargi Vaivara valda ning Oleg ja Andres Sõnajalg plaanivad pärast Aidu tuulepargi valmimist (2019. aastal) rajada Mustanina külla 85 tuulikuga tuulepargi.
Väide 3: «Avalikku ressurssi ei tohiks üldiselt jagada otsustuskorras läbipaistmatult.»
Kommentaar: Riik on vaba kasutama oma vara ettevõtluses eeldusel, et seda tehakse turuinvestori põhimõtetel. Praegusel juhul on riik käitunud erainvestori põhimõtetel, nõudes kõigilt oma investeeringutelt, sh 09.12.2016 korralduses viidatud investeeringult turupõhist tootlust. Riigi kui omaniku ja investori eesmärk ei ole sarnaselt erainvestoriga investeeringuotsust tehes ühekordne tulu maa müügist, vaid pikaajaline tulu ettevõtlusest, mis ületab maa müügist saadavat tulu.
Väide 4: «Mis on aga veel olulisem, on see, et ta ei ostnud seda raha eest, vaid ta annab selle eest riigile aktsiad, mis tähendab seda, et tegelikult raha ei liigugi,» sõnas Jõks.
Kommentaar: Mitterahaline sissemakse on majanduses tavapärane tegevus ning sellisena lubatud ka riigi äriühingute puhul. Investeerimata raha ei tooda mingit lisandväärtust, veelgi enam, sellise raha väärtus ajas väheneb inflatsiooni tõttu.
Seetõttu on maa müügi asemel riigil kasulikum teha investeering tootlust andvasse ettevõttesse nagu Eesti Energia. Eesti Energiasse tehtavate investeeringute mõistlikkusest annab muuhulgas tunnistust suur huvi Eesti Energia võlakirjadesse investeerimise vastu. «Raha liigutamine» ei ole loogiline ega vajalik, kui riik soovib investeerida Eesti Energiasse.