N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veganitele suunatud poekett plaanib pankrotti

Maiken Mägi
Facebook
Comments 1
Vegan eine.
Vegan eine. Foto: Panther Media/Scanpix

Euroopa esimene veganitele mõeldud supermarketite kett esitas pankrotiavalduse, sest nõudlus vegantoodete järele polnud piisav.

Poekett Veganz alustas möödunud detsembris pankroti väljakuulutamise protseduuridega ning plaanib esialgu vähemalt neli oma üheksast poest kinni panna, kirjutab Local.

Ettevõtte asutaja Jan Bredack teatas, et kuna vegantoodete pakkumine ületas nõudluse, siis ei läinud ka nende veganpoodide ketil enam hästi. Bredack plaanib aga edaspidi tähelepanu pöörata toitlustusele.

2014. aastal oli Bredack inspireeritud Skandinaavia riikide külastamisest ning mõistis, et seal on palju lihtsam ja mugavam poodidest vegantooteid üles leida. Toona oli tal plaanis avada Veganzi kolmas pood Berliinis, veel kaks Saksamaal ning üks Viinis ning veel tulevikuski laieneda.

Endise lihasõbrana tõi Bredack välja, et nende eesmärk pole küll kogu maailma mõjutada, vaid lihtsustada vegan-elustiiliga kaasa läinud inimeste elu. Tema väitel polnud lausa 80 protsenti kogu nende klientuurist veganid ega isegi mitte taimetoitlased.

«See elu peaks eelkõige lihtne olema. Ma teen seda seepärast, et see tuleb mu südamest. Raha ei ole siinjuures motivaator, kuna mul on ühtlasi võimalus teha elus midagi head,» rääkis poeketi juht toona.

Kuigi poekett plaanib pankrotti, ei mõjuta see emafirma Veganz GmbH tegevust.

Veganzi käive oli 2015. aastal 24 miljonit eurot, prognoositavat tulu langetati mullu 80 miljonilt eurolt 56 miljonini.

Veganzi poed asuvad Frankfurtis, Berliinis, Hamburgis, Essenis, Kölnis, Prahas ja Viinis.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles