Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Ametiühing: Rimi sunnib töötajaid nõustuma palgalangetusega

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Sirje Niitra
Copy
Lõunakeskuse Rimi hüpermarket.
Lõunakeskuse Rimi hüpermarket. Foto: Margus Ansu

Rimi kauplustes algatatud struktuurimuudatused toovad paljudele töötajatele kaasa palgalanguse, mis pole ametiühingu hinnangul seadusega kooskõlas.


Mõne ametikoha puhul ulatub palgalangus Rimis 160 euroni kuus.

Rimi töötajaid esindava Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingu esimehe Elle Pütsepa sõnul on Rimi rikkunud protsessi käigus seadusest tulenevat kohustust teavitada töötajaid eelseisvatest muudatustest, mis mõjutavad töötajate sissetulekut ja töökorraldust, ning ei ole töötajatega ega ametiühinguga võimalike lahenduste leidmiseks pidanud läbirääkimisi.

«Rimi töötajad kutsuti ükshaaval välja ning neilt nõuti koondamise ähvardusel kohest nõustumist palgalangetusega. Enamikel teenindustöötajatel toob uus leping kaasa töökohustuste kasvu, materiaalse vastutuse ja kahetsusväärselt suure palgalanguse,» ütles Pütsepp.

Lihameistrite töötasu langes 65-160 eurot, staažikate letitöötajate töötasu 20-55 eurot. Rimi väitis, et paljudel töötajatel töötasu hoopis tõsteti, aga ametiühingule teadaolevatel andmetel said teenindajatest paarikümne eurosendise palgatõusu vaid kassapidajad.

Pütsepp avaldas muret, et jaekaubanduskettide hinnasõda hakkab järjekordselt nõudma ohvreid töötajate palkade näol. «Eelmine aasta suruti läbi palgalangetus Prismas, nüüd on kord Rimi käes, ja poleks ime, kui peagi hakataks samu mõtteid mõlgutama ka Selveris, ETK-s ja teistes kettides,» tõdes ta.

«Selline turutaktika ei saa olla jätkusuutlik, lisaks on see ka sügavalt ebaeetiline,» hindas ametiühingujuht. Ta lisas, et on kutsunud kaupmeeste liitu üles koostööle, et sõlmida sektor tasandi kollektiivleping ja panna sellega ühiselt piir üha kasvavale survele vähendada konkurentsis püsimiseks töötajate palku.

Märksõnad

Tagasi üles