Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inimesi 3D-kopeeriv Eesti idufirma sai kopsaka summa raha

Inimene ja tema 3D-koopia FOTO: Wolfprint

Idufirmal Wolfprint 3D õnnestus esimese Eesti ettevõttena koguda raha USA suurimal investoritele suunatud ühisrahastusplatvormil SeedInvest - ettevõte kaasas üle 500 000 dollari rohkem kui 200 investorilt.

Algselt EBSi investeeringu najal alustanud ettevõte Wolfprint loob 3D-skaneerimistehnoloogiat, mis võimaldab luua inimestest elutruud 3D-avatarid ja kasutada neid näiteks virtuaalreaalsuses ja arvutimängudes.

Idufirma kaasasutaja Timmu Tõke sõnul plaanitakse platvormi kaudu kogutud kapitali kasutada tootearenduseks, sealhulgas uute programmeerijate palkamiseks Eestis ning USA turule sisenemiseks 2017. aastal.

«Uue rahastuse najal oleme jõudnud faasi, kus personalibaasi tuleb tublisti kasvatada. Uuel aastal asume otsima oma Eesti kontorisse mitmeid arendajaid, kelle najal oma toodet veelgi täiustada, et USA turul jõulist laienemist alustada,» kommenteeris Tõke.

Tõke hinnangul on SeedInvest võrdlemisi eksklusiivne rahastusplatvorm, kuhu pääsemiseks peab läbima tiheda sõela – vastu võetakse umbes 0,1 protsenti kandideerivatest ettevõtetest. Aga enamikul, kes platvormile pääseb, läheb väga hästi.

«Veel on vara öelda, täpselt kui palju raha meie kaasasime, kuna mitme investoriga jätkuvad kõnelused ka järgmisel aastal. Kuid meie eesmärgi 500 000 ületasime julgelt,» lisas Tõke.

Mis puutub ettevõtte tegevussuunda, siis märkis Tõke, et näeb virtuaalreaalsust kommunikatsiooniplatvormina, kus tulevikus on inimestel võimalik omavahel suhelda – nagu «tuleviku Skype», mis toob meid virtuaalsuses üksteisele veelgi lähemale.

«Hetkel on realistlike avataride loomine väga kallis ja aeganõudev protsess, aga meie tehnoloogia abil saab luua avatari peaaegu nullkuluga võrreldes praegu turul tegutsevate analoogidega,» rääkis Tõke.

Tagasi üles
Back