T, 28.11.2023

Novembris kasvas gaasi import kolmandiku võrra

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gaas.
Gaas. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Novembris kasvas imporditud maagaasi kogus aastavõrdluses pea kolmandiku võrra 59,7 miljoni kuupmeetrini.

Järsk tõus tulenes eelmise aastaga võrreldes külmematest ilmaoludest, teatas gaasivõrgu süsteemihaldur Elering.

Bilansihaldurid importisid novembris gaasi Karksi ja Värska piiripunktide kaudu ning ööpäevane Eestisse jõudnud maagasi kogus kõikus 1,4 ja 2,6 miljoni kuupmeetri vahel. Imporditud kogusest moodustas Leedust tarnitud maagaas Eleringi hinnangul 6,25 protsenti.

Leedu gaasibörsil Get Baltic kõikus gaasi hind eelmisel kuul vahemikus 17,5 kuni 20 eurot megavatt-tunni kohta. Soome Kaasupörssil oli võrreldav hinnavahemik 15,3 kuni 26,8 eurot megavatt-tunnist.

Eleringi osutatud ülekandeteenuse maht kasvas möödunud kuul aastases arvestuses samuti pea kolmandiku, jõudes 59,31 miljoni kuupmeetrini. Sellest mahukaim osa ehk 86 protsenti läks ootuspäraselt suurima gaasi jaotusvõrguettevõtte Gaasivõrgud AS arvele.

Gaasitransiit toimus novembris Kagu-Eestit läbiva maagaasitorustiku kaudu vaid suunal Lätist Venemaale koguses 0,51 miljonit kuupmeetrit. Aasta tagasi oli transiidi mahuks samal suunal 38,0 miljonit kuupmeetrit.

Gaasi väljapumpamine Läti Inčukalnsi maa-alusest mahutist jätkus. Kuu jooksul pumbati gaasi välja 188,5 miljonit kuupmeetrit ja mahuti täituvus oli kuu lõpuks 51,2 protsenti.

Novembri lõpu seisuga on Eestis käesoleva aasta jooksul tarbitud 460,4 miljonit kuupmeetrit maagaasi, mis on eelmise aastaga võrreldes 39 miljoni kuupmeetri võrra rohkem.

Ülekandetorustiku mahuvaru kasvas aastases arvestuses 43 protsenti, olles kuu lõpu seisuga 5,51 miljonit kuupmeetrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles