Teet Soorm: kõik tehingud teenisid HKScani huve

Adele Johanson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Teet Soorm
Teet Soorm Foto: Andres Haabu

Teet Soormi sõnul loodi koostööpartnerite süsteem lähtudes HKScani huvidest, kuna põllumajanduses valitsenud kriisiajal sisuliselt puudus Eestis stabiilselt toimiv linnu- ja seakasvatus. 

«Edukaks töö jätkumiseks ja laienemiseks tundis HKScan suurt vajadust võimalikult tarnekindla ja efektiivse linnu- ja seakasvatuse süsteemi järele,» märkis Soorm.

«Seafarmide ja teiste koostööpartnerite ringi loomisel kinnitas toonane ettevõtte Baltikumi äride juht Olli Antniemi juba 2010. aastal, et omanikud ei näe toimuvas mingit huvide konflikti, seda on Antniemi teatanud ka avalikult meedia vahendusel,» lisas Soorm.   

Soormi sõnul ei ole HKScani Baltikumi juhtkond HKscani ärihuve kahjustanud ega ühtegi rikkumist toime pannud, vaid on tegutsenud emakontserni majanduslikke huve silmas pidades, kasutoovalt, läbipaistvalt ning omanike eelneval heakskiidul.

«Võime vaadata ka laiemat pilti – paljuski tänu sellele, mida suutsime 1999.-2016. aastatel üles ehitada, loodi Eestisse tõhus ja usaldusväärne eestimaise linnu- ja sealiha kasvatuse, töötlemise ja turustamise süsteem,» tähendas Teet Soorm.

«Veel kord - oluline on rõhutada, et kõikide partnerite vahel teostatud tehingud olid turuhindades ja läbipaistvad. Leian, et tegemist on otsitud põhjusega juhtkonna vahetamiseks. Mõistan kontserni uue juhi soovi komplekteerida endale uus meeskond, kuid kahjuks on selleks valitud mulle mõistetamatu viis,» lisas Soorm.

Ettevõtte sisene uurimine kinnitas, et teatud HKScan Baltikumi juhtkonna liikmed on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi, mis on vastuolus ettevõtte käitumisjuhiste ja hea juhtimistava põhimõtetega.

Seoses sellega on HKScan lõpetanud töö- või juhatuse liikme lepingud Baltikumi juhiga Teet Soorm, seakasvatusdivisjoni direktoriga Mati Tuvi, linnukasvatusdivisjoni direktoriga Lauri Kallikorm ja seakasvatusdivisjoni tehnikajuhiga Hindrek Smidt. Lisaks said mitmed HKScani töötajad hoiatused ettevõtte varaga mitteotstarbeliselt ümber käimise pärast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles