Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse rahvusvaheliste pereturismi atraktsioonide toetusele esitas 1. detsembriks taotluse kokku 34 atraktsiooni kogumahus ligi 60 miljonit eurot.
Ettevõtted küsisid pereturismi toetuseks 60 miljonit eurot
Ühe projekti toetus on 750 000 kuni 2,75 miljonit eurot. Toetust on võimalik anda ligi 6 kuni 10 projektile, millega arendatakse olemasolevaid või rajatakse uusi peredele suunatud atraktsioone.
«Eestis on palju vägevaid pereatraktsioone ning Eesti tuntus pereturismi sihtkohana on iga aastaga kasvanud. Rõõm on ka selles taotlusvoorus näha, et nii paljud turismiettevõtted mõtlevad peredele elamuste pakkumisele,» ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.
«EAS soovib panustada pereturismi atraktsioonide arengusse, mis on atraktiivsed ka välisriikidest tulevatele peredele. Suured atraktsioonid omakorda aitavad kaasa ka väiksemate seotud ettevõtete kasvule. Eestis pole pika ajalooga lõbustusparke, mille lapsena külastamist mäletaksid pere mitu põlvkonda. Küll aga võiksime teistelt õppida, kuidas luua lapsepõlve meeldejäävaid mälestusi ning müüa «elu kõige õnnelikumaid hetki»,» lisas Mutso.
Toetuse miinimumtingimusteks on, et atraktsioon peab olema avatud vähemalt 6 kuud aastas ning teisel aastal peale valmimist oodatakse toetust saanud atraktsioonilt minimaalselt 10 000 väliskülastajat.
Toetusele kandideerivad erinevad atraktsioonid – lõbustuspargid, veepargid, erineva temaatikaga muuseumid ja erinevate tegevustega elamuskeskused, sh ka vähem või rohkem kombineeritud kujul virtuaal-reaalsust pakkuvad atraktsioonid.
Kõige rohkem huvilisi on Tallinnast, kuid pea pooled on asukohaga üle Eesti: Narvast Saaremaani ja Lõuna-Eestisse välja. Märtsis 2017 tehakse teatavaks projektide hindamise tulemused ning selguvad need, kes on pingereas parimad, kellele broneeritakse ära toetus ja kes saavad põhitaotluse esitamise õiguse. Põhitaotlusega esitatakse detailsed kavandid ning seejärel asutakse projekte ellu viima. Esimesed projektid võiksid valmida 2018.aastal, aga kindlasti on ka neid, mille valmimine on planeeritud pigem 2020. aastasse.
Toetust antakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.