«Eesmärgiks on alkoholi tarbimise vähendamine ja seda tõi sotsiaalministeerium esile,» ütles Reinsalu. Selle eesmärgi saavutamiseks olevat laual erinevad alternatiivid, millest täpselt minister taas rääkida ei tahtnud.
«Väga oluline on sõnastus, et ettevõtjatele ja turuosalistele oleksid normid selgelt paigas. Et ei tekiks mitmeti tõlgendamist, mis hiljem tekitab segadust,» ütles ta.
Ministrid klaarivad omavahel
Ministri sõnul lepiti eile kokku, et «keerulistest õigustehnilistest asjadest» osad jäävad välja ja osad tulevad sisse teistsuguse sõnastusega.
«Välja jäävad need, mis ei ole mõistlikud,» oli ta ainus täpsustus.
Eilsel valitsuse istungil otsustati, et moodustada alatöörühm, kuhu lisaks Reinsalule ja Ossinovskile kuulub ka majandusminister Kadri Simson. «Alarühmas pannakse asjad paika ja siis tuuakse see valitsusele otsustamiseks,» lubas Reinsalu.
Reinsalu vanad etteheited
Urmas Reinsalu jättis veebruari alguses kooskõlastamata alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, sest leidis eelnõust 12 lehekülje jagu vigu ja puudujääke.
Justiitsministeeriumi hinnangul ei ole selge, millele eelnõuga planeeritud muudatused on peamiselt suunatud: kas alkoholismist tingitud tervisekahjude vähendamisele, alaealiste alkoholiga kokkupuute vähendamisele, riigi keskmise alkoholitarbimise vähendamisele või alkoholisõltuvuses inimeste hulga vähendamisele;
- miks on eesmärkide saavutamiseks valitud just sellised meetmed ning miks ei ole välja toodud eesmärke võimalik saavutada vähemkoormavate meetmetega, mis muuhulgas on välja toodud ka rohelises raamatus;
- hetkel ei saa lugeja eelnõu seletuskirja põhjal veenduda, et muudatused toovad kaasa soovitud ühiskondlikud tagajärjed.